صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  تفاهم نامه ای برای ت...
بهمن
۲
۱۳۹۳
تفاهم نامه ای برای توجه به برقراری عدالت جنسیتی در برنامه ششم توسعه امضا شد
بهمن ۲ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

81471922-6217615

 تفاهم نامه ای بین معاونت زنان ریاست جمهوری و سازمان استاندارد، جهت توجه به جاری سازی عدالت جنسیتی در سیاستگذاری ها و برنامه ریزی ها در برنامه ششم توسعه امضا شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده روز سه شنبه در حاشیه امضای این تفاهم نامه گفت: این تفاهم نامه با توجه به تحقق مفاد ماده ۲۳۰ قانون برنامه پنجم توسعه مبنی بر توسعه همکاری و اقدامات قانونی با امضای تفاهم نامه ها در ۱۴ محور، منعقد شد.

«شهیندخت مولاوردی» در حاشیه امضای این تفاهم نامه خاطرنشان کرد: براساس این تفاهم نامه، توجه به جاری سازی عدالت جنسیتی در سیاست گذاری ها و برنامه ریزی ها به ویژه برنامه ششم توسعه ، ضروری است.

وی ادامه داد: این تفاهم نامه بر عضویت مشاوران زنان و خانواده در دستگاه ها، کارگروه ها، کمیته ها و مشاوره ها تاکید دارد.

وی، تدوین استانداردهای فرهنگی در حوزه خانواده را از دیگر مفاد این تفاهم نامه عنوان کرد و گفت: اغلب افراد تصور می کنند که سازمان استاندارد فقط به امور مادی می پردازد درحالیکه این سازمان می تواند استانداردهای خانواده سالم را در اختیار ما قرار دهد و ما امیدواریم که این استانداردها را بتوانیم به دنیا پیشنهاد دهیم.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده افزود: تدوین استانداردهای محصولات بومی و سنتی و ترویج همکاری های شبکه ای دولت با دولت و تشکل مردمی با تشکل مردمی ، برگزاری همایش ، کارگاه و طرح های تحقیقاتی مرتبط با دو نهاد و ایجاد بستر مناسب برای حضور کارشناسان دو نهاد در جلسات مرتبط از دیگر مفاد این تفاهم نامه به شمار می رود.

مولاوردی در ادامه به تفاهم نامه این معاونت با سازمان آمار نیز اشاره کرد و اظهار داشت: می خواهیم با این تفاهم نامه خلاء هایی که در شاخص های آماری داریم پر کنیم و از سوی دیگر شاخص های مرتبط با توسعه انسانی را با همکاری این سازمان به دنیا پیشنهاد دهیم.Leave a reply

Your email address will not be published.