صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  ارایه گزارش اسیدپاشی...
دی
۱۸
۱۳۹۳
ارایه گزارش اسیدپاشی معاونت زنان به روحانی
دی ۱۸ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

14025_410

شهیندخت مولاوردی، معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده در حاشیه جلسه روز گذشته هیات ‌دولت در جمع خبرنگاران گفت: همزمان با اتفاقات رخ‌داده اسیدپاشی که به صورت سلسله‌وار تکرار شد، گزارشات و بررسی‌های لازم را انجام داده‌ایم و گزارش مستندی به رییس‌جمهور و معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری ارایه کردیم.

به گزارش شرق  در رابطه با لایحه تشدید مجازات اسیدپاشی با اشاره به‌اینکه معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری با همکاری قوه‌قضاییه در حال انجام کارهای کارشناسی در این ارتباط است، گفت: امید است مجازات مربوط و اسیدپاشی تشدید شود. مولاوردی اضافه کرد: ملاقات‌هایی با قربانیان اسیدپاشی در تهران، یعنی «سهیلا جورکش» در بیمارستان داشته‌ام و وضعیت وی را پیگیری می‌کنم، البته وقتی در شبکه‌های اجتماعی به نقل از پدرش شکایت‌هایی منعکس شد با وی تماس گرفتیم که آنها را تکذیب کردند و گفتند وزیر بهداشت پیگیر جریان درمان دخترشان هستند.

وی با اشاره به ‌اینکه معصومه ابتکار در اصفهان با سایر قربانیان اسیدپاشی ملاقات‌هایی داشته خاطرنشان کرد: پیشنهاد تشکیل انجمن حمایت از قربانیان و تشکیل صندوق نیز در حال‌ بررسی و قرار است سازوکارهای لازم برای آن اندیشیده شود. وی در ادامه گفت: طرح بیمه زنان خانه‌‌دار به‌عنوان شروط ضمن عقد به‌عنوان جایگزین مهریه نیست. مولاوردی همچنین در رابطه با بیمه زنان خانوار توضیح داد: در چهار قالب این لایحه را پیش‌بینی کرده‌ایم تا در نهایت به نتیجه مطلوب دست یابیم و خود را محدود به لایحه نکنیم و همچنین به وزارت دادگستری پیشنهاد داده‌ایم موضوع پرداخت حق‌بیمه زنان خانه‌دار به صورت شروط ضمن عقد در دفترچه‌های عقد آورده شود و حتی اگر این اتفاق نیفتاد در قبال بذل مهریه یا تقلیل مهریه، این اتفاق بعد از ازدواج محقق شود و در صورت تمایل خانم‌ها به جای درخواست شروط غیرمالی ضمن عقد، «بیمه» را درخواست کنند.

 وی خاطرنشان کرد: سوء‌تفاهمی در رابطه با طرح بیمه زنان خانه‌‌دار و اجرای آن به‌عنوان شروط ضمن عقد ایجاد شده است که باید بگویم این موضوع به‌عنوان جایگزین مهریه نیست و چنین است که زنان به‌جای درخواست حقوق غیرمادی ضمن عقد، بتوانند بیمه زنان خانوار را درخواست کنند.

۱۸ دی ۱۳۹۳Leave a reply

Your email address will not be published.