صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  جذب کودکان ​کار بی​ ...
دی
۱۲
۱۳۹۳
جذب کودکان ​کار بی​ سواد برای تحصیل دشوار است
دی ۱۲ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

 

5-1094.jpg

عکس: ایسنا

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش‌ و پرورش خوزستان گفت: یکی از مشکلات سوادآموزی در استان، گسترش بی‌سوادی در بین کودکان بی ​سرپرست، کودکان کار و کودکان معلول است. به خاطر مشکلات بسیاری که با آن مواجه هستند این کودکان امکان ادامه تحصیل ندارند و جذب آن​ها برای ادامه تحصیل دشوار است .

موسی شیخی در گفت‌​وگو با خبرنگار علمی ​و​آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه ​خوزستان – بابیان این​که از بین بردن بی‌سوادی هرگز بدون مشارکت تمام افراد جامعه و دستگاه‌​ها مسئولان امکان​پذیر نخواهد بود، تصریح​ کرد: این امر محتاج اطلاع‌رسانی و فرهنگ ​سازی در سطح ملی است. باید صدا و سیما و رسانه‌ها از بی​سوادی انتقاد و در این زمینه فرهنگ​سازی ​های لازم را انجام دهند.

وی با اشاره به این​که در خوزستان تاکنون ۳۶ هزار فرد تحت پوشش طرح​ های سوادآموزی قرار گرفتند، افزود: فعالیت​های هفته سوادآموزی هرساله از ۷ دی​ماه آغاز می​ شود که در این هفته به منظور تبیین برنامه ​های نهضت سوادآموزی در سطح استان برنامه ​ها و همایش​های مختلفی برگزار می ​شود.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش‌وپرورش خوزستان یادآور شد: باوجود این​که امسال نسبت به سال گذشته افزایش ۱۸ درصدی افراد تحت پوشش سوادآموزی را در خوزستان داشتیم اما هنوز هیچ شهر یا روستایی در استان نداریم که در آن بی​سوادی ریشه​ کن شده باشد.

شیخی در ادامه افزود: اداره سوادآموزی کلاس‌های درس ویژه افراد بی‌سواد را در مدارس، خانه‌​ها و حسینیه​‌ها تشکیل می‌دهد و از هر فضایی برای برقراری این کلاس​ها استفاده می‌​کند. منابع و کتاب​های آموزشی را نیز معلم آموزش‌دهنده برای افراد تحت پوشش تأمین می‌کند و تمام این خدمات بدون پرداخت هیچ‌گونه هزینه‌ای به سوادآموزان ارائه می ​شود.

وی بابیان این‌که از طرح‌های مهم سال ۹۳ جذب اولیا بی​ سواد دانش آموزان در کلاس​های سوادآموزی است، گفت: این طرح با استفاده از بانک اطلاعات مدارس انجام می ​گیرد. در این طرح مدیر مدرسه با اولیا دانش‌آموز تماس گرفته و از آن‌ها دعوت به شرکت در کلاس​های نهضت سوادآموزی می​ کنند.

۱۰ دی ۱۳۹۳Leave a reply

Your email address will not be published.