صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  سازمان ملل‌ کشتار کو...
دی
۱۰
۱۳۹۳
سازمان ملل‌ کشتار کودکان در یمن را محکوم کرد
دی ۱۰ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

14573_860

عکس: مهرخانه

صندوق کودکان ملل‌متحد (یونیسف) از کشته شدن حداقل ۱۵ دختر دانش‌آموز در اثر بمب‌گذاری در یک ماشین در کشور یمن خبر داد.

به گزارش مهرخانه، بر طبق گزارشات و اخبر رسانه‌ها، یک سرویس مدرسه که ۱۵ دختر دانش‌آموز را حمل می‌کرد با یک ماشین حامل بمب در جنوب پایتخت یمن، برخورد کرد و در اثر این حادثه مرگبار، کودکان مدرسه‌ای جان باختند. این حادثه در حالی به‌وقوع پیوست که از حادثه کشتار ۱۳۲ کودک در پیشاور پاکستان توسط نیروهای طالبان، مدت زمان زیادی نمی‌گذرد.

صندوق کودکان ملل‌متحد به موجب بیانیه‌ای کشتار کودکان مظلوم و بی‌گناه را در جریان مخاصمات اخیر خصوصاً در پاکستان و یمن، به‌شدت محکوم کرده است.

در این بیانه هدف قرار دادن مدرسه، دانش‌آموزان و معلمان به عنوان نقض قواعد حقوق بین‌الملل بشردوستانه و مغایر با تعهدات بین‌المللی دولت‌ها دانسته شده است.

بنا به اذعان دبیرکل صندوق کودکان ملل‌متحد در حال حاضر، بالغ بر ۲۳۰ میلیون کودک در سراسر جهان زندگی می‌کنند که متأثر از جنگ‌ هستند. یونیسف از دولت‌ها درخواست کرده است که وضعیت کودکان در کشورهایی نظیر کنگو، نیجریه، سومالی، سودان، پاکستان، افغانستان و یمن را مورد حمایت قرار دهند تا از نقض حقوق بشر کودکان در زمان مخاصمات مسلحانه تا حد امکان کاسته شود.

به گزارش مهرخانه، سازمان ملل‌متحد نیز بمب‌گذاری مرگ‌بار یمن را محکوم کرده است. بانکی‌مون؛ دبیرکل ملل‌متحد و شورای امنیت سازمان ملل‌متحد، بمب‌گذاری در شهر رادا در کشور یمن که منجر به کشته‌شدن ۲۵ نفر غیرنظامی و ازجمله ۱۵ دانش‌آموز شده است را محکوم کردند.

شورای امنیت تأکید کرده است که هرگونه حمله نظامی و اقدام نظامی علیه غیرنظامیان و هرگونه اقدام کور و غیرقابل تفکیک میان نظامی و غیرنظامی، بر طبق حقوق بین‌الملل محکوم است و باید متوقف گردد. هم‌چنین این شورا بر لزوم مسئولیت‌پذیری و تعقیب و مجازات مرتکبان چنین اقدامات تروریستی تأکید کرده است.

۷ دی ۱۳۹۳Leave a reply

Your email address will not be published.