صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  درخواست نهاد زنان مل...
دی
۱۰
۱۳۹۳
درخواست نهاد زنان ملل‌متحد برای بازگشت کودکان و زنان ربوده‌ شده در نیجریه
دی ۱۰ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

بوکوحرام (2)

عکس:  irinn

وی مصرانه از دولت‌ها و طرف‌های ناقض خواست که در قبال رعایت حقوق‌بشر زنان و کودکان پای‌بند باشند و در جهت احقاق حقوق و جبران خسارات وارد بر قربانیان اقدام کنند.

نهاد زنان ملل‌متحد، توجه ویژه‌ای به حملات اخیر به روستاهای شمال نیجریه کرده است.

 به گزارش مهرخانه، بر طبق گزارشات اولیه، بالغ بر ۲۰۰ زن و کودک در جریان این حملات ربوده شده‌اند. این قربانیان اکنون دیگر به عنوان یک موضوع ملی مطرح نیستند، بلکه باید توجه کل جهانیان را به خود جلب کنند.

 گروه‌های افراطی در کشور نیجریه، حقوق بشر زنان و کودکان را در معرض نقض قرار داده‌اند و باید نهادهای بین‌المللی در جهت احقاق حقوق کودکان و زنان اقدام کنند. این گروه‌ها در ماه‌های اخیر مبادرت به ارتکاب اشکال مختلف خشونت علیه زنان و کودکان کرده‌اند و اکنون جامعه بین‌المللی اعم از نهادهای بین‌المللی و سایر دولت‌ها، باید مسئولیت‌پذیری ناقضان را درخواست کنند و گام نخست تحقق این مسئولیت‌پذیری، بازگرداندن زنان و کودکان ربوده‌شده است.

 رییس نهاد زنان ملل‌متحد در بیاینه اخیر خود کشته‌شدن بالغ بر ۱۴۰ نفر در جریان وقایع اخیر در پیشاور پاکستان را نیز محکوم کرد. وی مصرانه از دولت‌ها و طرف‌های ناقض خواست که در قبال رعایت حقوق‌بشر زنان و کودکان پای‌بند باشند و در جهت احقاق حقوق و جبران خسارات وارد بر قربانیان اقدام کنند.

۹ دی ۱۳۹۳Leave a reply

Your email address will not be published.