صفحه اصلی  »  خشونت خانگی و حقوق  »  تعهدات دولتی...
آذر
۲۸
۱۳۹۳
تعهدات دولتی
آذر ۲۸ ۱۳۹۳
خشونت خانگی و حقوق
۱
, , , , , , ,
image_pdfimage_print

4031202689_1b26312eff_b

عکس: cometstarmoon

ترجمه: فرخ نیک مرام

منبع: نهاد زنان سازمان ملل

«قسمت اول»

خانه امن: بر اساس برنامه‌ «تعهد» سازمان ملل که در مورد حمایت از زنان در برابر خشونت است از رهبران جهان خواسته شد که تعهدات قابل اجرای خود را برای مبارزه با خشونت علیه زنان و دختران اعلام کنند. در ذیل برنامه ها و تعهدات برخی از این کشورها آمده است: کشورها تعهدات و برنامه هایشان را در طول برنامه ۱۶ روز فعالیت علیه خشونت علیه زنان اعلام کردن

افغانستان برای پایان دادن به خشونت علیه زنان متعهد شده است که قوانین خود را به صورت مناسب به اجرا در آورد و بر نیروهای دولتی نظارت بیشتری داشته باشد.

جمهوری اسلامی افغانستان تعهد کرد که اجازه ندهد از قوانین کشور سوء استفاده شود و اعلام کرد تنها افرادی که بر اساس قانون مدون مجرم شناخته شده باشند مجازات می‌شوند. مسئول به اجرا در آمدن درست این قوانین، نیروهای دولتی از جمله پلیس و دادستان ها خواهند بود.

آلبانی متعهد شده است که قوانین خود را به درستی اعمال کرده، دسترسی به عدالت را برای مردم آسان کند. این کشور همچنین برنامه دارد که در راه مبارزه با خشونت برای مردان و پسران فعالیت‌هایی در نظر بگیرد. 

دولت آلبانی متعهد شد که نخست قوانین جزایی خود را به صورت کامل اعمال کند. سپس قوانین و مقررات جدیدی را تصویب نماید. و در پایان برای ایجاد حساسیت و آموزش نیروهای قضایی در مورد مبارزه با خشونت علیه زنان و دختران گام‌هایی بردارد. علاوه بر این دولت آلبانی خود را مسئول دانست که دسترسی به حمایت قانونی برای زنان ضربه پذیر و قربانیان خشونت خانگی را آسان تر کند. در دسترس قرار دادن روند قانونی، برداشتن موانعی مانند هزینه‌های زیاد دادگاه و افزایش مشاوره‌ حقوقی رایگان به دست خواهد آمد. این دولت همچنین در کمپین‌های اطلاع رسانی و آموزشی معمول برای غیر قابل قبول نشان دادن خشونت علیه زنان نقش بازی خواهد کرد و در این راه مردان و پسران را نیز به کار خواهد گمارد.

الجزایر متعهد شد که برنامه‌ای همه جانبه برای پایان دادن به خشونت علیه زنان و دختران ارائه کند.

دولت الجزایر خود را موظف دانست که به جمع آوری اطلاعات و ارائه‌ تحلیل ادامه دهد و به صورت مداوم اطلاعات ملی در مورد خشونت علیه زنان و دختران، دلایل و عواقب آن را منتشر کند.

دستور کار ملی این کشور در این زمینه، پس از به اجرا در آمدن، با همکاری تمامی سازمان‌های مشارکت کننده دوام خواهد یافت. این سازمان‌ها از سال ۲۰۰۶ به بهانه پاداش دادن به هر نوع عمل مثبت، به خصوص در زمینه‌ پیشگیری گرد هم آمده‌اند. به خصوص خانواده و مدرسه در پیشگیری از خشونت نقش برجسته‌ای بازی می‌کنند.

دولت با استفاده از ساختار‌ اجرایی و بر اساس چارچوب عملی خود، زنان و دختران را تشویق می کند که آزار را نپذیرند و برای حمایت و گرفتن حق قانون خود به دولت مراجعه کنند. در عین حال بر روی آموزش گروه‌های حمایتی و حصول کنش‌های لازم برای توانمندسازی خانواده را نیز مورد توجه قرار خواهند داد. به خصوص بازگرداندن این نجات یافتگان به اجتماع و بازار کار بهترین ابزار برای شکستن این زنجیر است که آنان را از جامعه دور نگه می دارد.

و در پایان الجزایر تلاش برای توانمند سازی زنان، با هدف کاهش بیشتر ناامنی اقتصادی که منجر به تبعیض و خشونت علیه آنان می‌شود را در دستور کار خواهد داشت.

دلیل برای توانمد سازی تاثیراتی است که افراد در تمامی سطوح زندگی دریافت می کنند. تاثیرات رفتارهای ابتدایی جامعه مانند تحصیل، کار آموزی، یادگرفتن راه و چاه زندگی، تشویق و هر عنصری که احترام به عزت انسانی را تضمین می‌کند از این اعمال موثر به شمار می‌روند.

آرژانتین تعهد کرد که حمایت‌های اجتماعی را تقویت کند، اطلاعات عموم در مورد قوانین موجود را بالا ببرد و آمار ملی خود را در مورد خشونت علیه زنان جمع آوری کند.

دولت آرژانتین برای پایان دادن به خشونت علیه زنان، متعهد شد که در ابعاد ملی یک خط تلفنی مستقیم برای قربانیان و نجات یافتگان خشونت در نظر بگیرد و برابری زنان و مردان را در نوشتن قوانین، مورد توجه قرار دهد. این دولت بخش‌هایی به نام «مناطق شهری زنان» را به وجود خواهد آورد، کلاس‌های عملی برای مسئولان و فعالان دولتی و اجتماعی برای به روزرسانی آنان در مورد قوانین موجود اجرا خواهد کرد و دفتر جداگانه‌ای برای ضبط موارد خشونت علیه زنان خواهد ساخت. این دولت اطلاعات مربوطه را جمع آوری کرده، نخستین آمار ملی در مورد خشونت علیه زنان را ارائه خواهد نمود. همچنین دولت در آینده برای وضع قوانین مربوط به جلوگیری از خشونت علیه زنان و پایان دادن به آن به آمار موجود مراجعه می کند.

استرالیا به سیاست عدم تحمل هر گونه خشونت خانگی و آزار جنسی متعهد شد.

دولت استرالیا خود را متعهد می‌داند که در چارچوب «برنامه ملی برای مبارزه با خشونت علیه زنان و کودکان» حتی کوچکترین موارد خشونت خانگی و آزار جنسی را تحمل نکند. استرالیا «دستور کار ملی» خود و ابداعات کلیدی شامل این موارد را منتشر کرده است:

  • برای پیش گیری از خشونت خانگی و آزار جنسی، کمپینی عمومی به نام «خط» در حال اجراست. این کمپین جوانان را تشویق به شکل دادن روابطی با احترام متقابل می کند و برنامه‌های آموزشی در تمامی ایالات و مناطق، چه در مدرسه و چه در خارج از مدرسه را به اجرا در می‌آورد.
  • به «جوامع محلی» جهت کاهش خشونت کمک مالی می شود و برای اجرای «برنامه‌ عدم پذیرش کوچکترین نوع خشونت» در باشگاه‌های ورزشی محلی بودجه در نظر خواهد گرفته شد.
  • «پروژه‌ روبان سفید محل کار» برای ترویج ایمنی در محل کار برای زنان جعبه‌های ابزاری «ایمن در کار» و «ایمن در خانه» برای زنانی که با چنین مشکلاتی رو به رو هستند تهیه شده تا بتوانند در محل کار خود بمانند و موارد را گزارش کرده حمایت و کمک تخصصی دریافت کنند.
  • دولت برنامه‌ای با نام «تلفن ملی آزار جنسی و خشونت خانگی و خانوادگی و مشاوره‌ اینترنتی» به راه انداخته است.
  • در قالب برنامه‌ای دیگر به نام «دی وی الرت» (DV-Alert) برای خدمات بهداشتی، «درمان گران متحد» و درمان گران بومی برای شناسایی و پاسخ به خشونت خانگی آموزش می‌بینند. «مرکز ملی ممتاز» تحقیقات در مورد خشونت خانگی را هماهنگ و تسهیل می‌کند و سیاست گذاران و سایر برنامه‌ها را در جریان قرار می‌دهد.

اتریش متعهد شد که کنوانسیون شورای پیش گیری و مبارزه با خشونت خانگی علیه زنان را امضاء و مورد اجرا قرار دهد.

اتریش متعهد شد که کنوانسیون شورای پیش گیری و مبارزه با خشونت خانگی علیه زنان (CAHVIO) را تا پایان سال ۲۰۱۳ امضاء و مورد اجرا قرار دهد. و همچنین مسائل جنسیتی را در بودجه نویسی مانند بودجه‌ نظام قضایی و بخش‌های امنیتی در نظر بگیرد.

روسیه‌ سفید متعهد شد که با قاچاق انسان و خشونت خانگی مبارزه کند

روسیه‌ سفید متعهد شد که قانون جدیدی را برای مبارزه با قاچاق انسان تصویب کند و به سازمان‌های غیر دولتی که به قربانیان نجات یافته‌ قاچاق انسان خدمات ارائه می دهند کمک مالی کند. در چارچوب «برنامه‌ چهارم ملی مبارزه با قاچاق انسان، مهاجرت غیر قانونی و فعالیت‌های غیر قانونی مشابه»، روسیه‌ سفید تمرکز خود را بر پیشگیری از قاچاق انسان، محاکمه‌ عاملان آن و تضمین حق بنیادین زندگی به دور از خشونت قرار داده است.

علاوه بر این بر اساس قانون فعلی «برابری جنسیتی» و « قانون پیشگیری از جرم» روسیه سفید می‌تواند اقدام‌های اساسی برای پاسخ گفتن و جلوگیری از خشونت انجام دهد. مثلا این کشور می‌تواند قوانین جدیدی را برای مبارزه با خشونت خانگی وضع کند. در طول ۱۶ روز فعالیت علیه خشونت جنسیتی، روسیه‌ سفید یک کمپین ملی آگاهی رسانی و آموزشی به نام «خانه‌ای بدون خشونت» به راه انداخته است. مرحله اول ایجاد خطوط تلفنی رایگان برای تماس قربانیان خشونت خانگی است. دولت روسیه‌ سفید متعهد شده است که نظامی ملی و همه جانبه برای پاسخ دادن به خشونت جنسیتی ایجاد کند. این نظام شامل افزایش «اتاق‌های بحران»، خدمات پزشکی، اجتماعی و حقوقی برای قربانیان و همچنین سیاست‌هایی برای مقابله با رفتار تهاجمی مردان خواهد بود.

بلژیک تعهد می‌ کند که سیاست‌های خود را با «شورای کنوانسیون اروپایی برای پیش گیری و مبارزه با خشونت علیه زنان» هماهنگ نماید و «دستور کار ملی» خود را گسترش دهد.

دولت بلژیک گام‌های زیر را برای پایان دادن به خشونت علیه زنان و دختران برخواهد داشت. «کنوانسیون شورای اروپایی برای پیش گیری و مبارزه با خشونت علیه زنان و خشونت خانگی» را به تصویب خواهد رساند و قوانین خود را با مفاد آن کنوانسیون هماهنگ خواهد ساخت. بلژیک متعهد شده است که از طریق «دستور کار ملی» خود ۲۱ مورد فعالیت جدید برای مبارزه با خشونت از جمله خشونت علیه زوج عاطفی، ازدواج اجباری، خشونت ناموسی و ختنه زنان را به کار بگیرد. این برنامه با کمک سایر اعضای ذی نفع به روز رسانی شده و فعالیت‌های جدیدی به آن افزوده می شود. بلژیک به برنامه‌ اجرایی خود تا پایان یافتن خشونت علیه زنان متعهد خواهد ماند. علاوه بر آن پیشنهاد شماره‌  ۱۹ «کنوانسیون امحای کلیه اشکال تبعیض علیه زنان» (CEDAW) و آمار جهانی سالیانه‌ بلژیک از «سوی شورای حقوق بشر سازمان ملل» از بلژیک خواسته‌ است که برنامه خود را علیه کلیه انواع خشونت علیه زنان و دختران به کار بگیرد. علاوه بر این‌ها یک گروه کاری برای آماده سازی بخشی به نام «خشونت جنسی» در برنامه بلند مدت ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ شکل گرفته است.

مبارزه با خشونت از سوی زوج عاطفی و خشونت خانگی نیازمند روشی یک پارچه است. بلژیک متعهد شده است که به تولید استراتژی‌های هماهنگ و یک پارچه و حمایت از سازمان‌های دولتی بپردازد. این سازمان‌ها مسئول هماهنگی، اجرا، پی گیری و ارزیابی سیاست‌های مربوطه هستند. دولت همچنین متعهد می‌شود که ابزارهای حقوقی برای تضمین فضاهای امن برای زنان و کودکان قربانی خشونت خانگی را تقویت کند. این دولت اخیرا دو قانون جدید که مربوط به خشونت خانگی بودند را نیز تقویت کرده است. یکی از این قوانین «منع موقت ورود زوج» خشن به خانه است و قانون دیگر افرادی را که به صورت حرفه‌ای موظف به رازداری هستند [مانند روانشناسان] را ملزم به گزارش دادن خشونت خانگی به دادستان کل می‌کند.

بلژیک به ادامه حساسیت سازی در اجتماع و در بین گروه‌های ویژه مانند جوانان نیز تعهد می‌کند. این کشور همچنین به اجرای کامل برنامه‌ خود بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ برای مبارزه با قاچاق انسان پایبند است. این برنامه شامل دستورالعملی جامع و یک پارچه برای مبارزه با قاچاق انسان، موارد مربوط به قانون و مقررات، پیش گیری و حمایت از قربانی، تحقیق و محاکمه می‌شود. بلژیک همچنین به حمایت از زنان و دختران در برابر خشونت اهمیت می‌دهد و به خصوص پس از درگیری به این قربانیان بر اساس جنسیت توجه ویژه نشان خواهد داد. این کشورتعهد کرده است «دستور کار ملی» جدیدی را به عنوان «زنان، آرامش و امنیت» به کار بندد.

 بوسنی و هرزگوین تعهد می‌کند که «کنوانسیون شورای اروپایی برای مبارزه با خشونت علیه زنان و خشونت خانگی» (CAHVIO) و قطعنامه‌ شماره‌ ۱۳۲۵ شورای امنیت سازمان ملل را به اجرا در آورد.

بوسنی و هرزگوین متعهد شده است که «کنوانسیون شورای اروپایی برای مبارزه با خشونت علیه زنان و خشونت خانگی» (CAHVIO) را به کار بندد. بوسنی و هرزگوین استراتژی‌ برای اعمال این کنوانسیون طراحی خواهد کرد که متضمن راهکاری جامع و هماهنگ شده برای جلوگیری و مبارزه با خشونت علیه زنان و خشونت خانگی باشد. این استراتژی شامل مسائل اصلی این کنوانسیون و تعریف مسیرهای استراتژیک و برنامه‌های استراتژیک برای رویارویی با این گونه خشونت در این کشور خواهد شد. این کشور تبعیض را منع کرده است و قوانینی برای پیش گیری از خشونت خانگی و خشونت علیه زنان و حمایت از قربانیان وضع خواهد نمود. در ادامه این استراتژی روشی برای نظارت بر چگونگی اعمال این کنوانسیون نیز به وجود خواهد آورد.

بوسنی و هرزگوین همچنین متعهد به اعمال قطعنامه‌ شماره‌ ۱۳۲۵ شورای امنیت سازمان ملل، از طریق «دستور العمل اجرای قطع نامه‌ ۱۳۲۵ مربوط به زنان، آرامش و امنیت» شده است. این دستورالعمل بر مشارکت زنان در تصمیم گیری در تمامی سطوح، افزایش تعداد آنان در ارتش و نیروهای پلیس، فعالیت‌های حافظ صلح و معرفی زاویه دید جنسیتی در آموزش ماموران حافظ صلح تاکید دارد است. در چارچوب همین قطعنامه بوسنی و هرزگوین با قاچاق انسان نیز مبارزه می‌ کند و خطر محیط‌های مین گذاری شده را کاهش می‌دهد. این کشور همچنین شبکه‌های حمایتی و همراهی برای زنان و دختران قربانی شده در مبارزات مسلحانه را به راه خواهد انداخت.

برزیل تعهد می کند که قوانین خود را به صورت جدی به اجرا گذاشته، «پیمان ملی برای پایان دادن به خشونت علیه زنان» را تقویت کند.

دولت برزیل متعهد است که قانونی به نام «ماریا دا پنها» در مورد خشونت خانگی و خشونت در خانواده را اعمال کند. در چارچوب این قانون، دادگاه‌های ویژه، مجازات‌های جدیدتر برای متخلفان و البته سرپناه برای زنان قربانی شده در نظر گرفته می‌شود. دولت همچنین تضمین کرده است که «پیمان ملی برای پایان دادن به خشونت علیه زنان» را تقویت کند و با قاچاق زنان و دختران جدی تر برخورد کرده، از طریق کمپین‌های اجتماعی به اطلاع رسانی بیشتر در مورد خشونت علیه زنان بپردازد.

کانادا برای مقابله با قاچاق انسان و خشونت علیه زنان بومی و مهاجر دست به اقدامات ملی زده، قوانین جدید وضع کرده و مردان و پسران را در راه حمایت از زنان با خود همراه می‌کند.

کانادا برای پایان دادن به خشونت علیه زنان و دختران تعهد دارد. دولت کانادا دست به اعمالی زده که از آسیب پذیرترین زنان از جمله زنان جامعه‌ مهاجر، زنان فقیر و زنان و دختران بومی حمایت کند. توجه داشته باشید که اکثریت افراد قاچاق شده را زنان و دختران تشکیل می‌دهند. دولت کانادا اخیرا «دستور کار ملی برای مبارزه با قاچاق انسان» را به تصویب رسانده است. هدف از این کار مراقبت از زنان و دخترانی است که از سوی قاچاقچیان خشن برای سوء استفاده جنسی مورد هدف قرار می‌گیرند. زنان و دختران بومی کانادا از بیشتر از سایرین در معرض خطر خشونت قرار دارند. دولت کانادا استراتژی‌ پنج ساله ای برای برخورد پلیس و دستگاه قضایی با موارد زنان و دختران بومی گم یا کشته شده طراحی کرد.

کانادا بر این باور است که خشونت علیه زنان مشکلی است که تمامی کانادایی‌ها باید پاسخ گوی آن باشند و برای نخستین بار با استفاده از راه حلی خلاقانه بر روی مردان و پسران برای مبارزه با خشونت خانگی سرمایه گزاری کرده است. با پذیرش این واقعیت که دختران ما آینده‌ ما هستند، کانادا از طریق سازمان ملل روز دختر را به رسمیت می شناسد که نخستین مراسم سالیانه‌ آن در ۱۱ اکتبر ۲۰۱۲ برگزار شد. دولت کانادا در «راهنمای شهروندی» جدید خود، به صورت آشکار مخالفت خود را با خشونتی به نام «ناموس» اعلام داشته و آن را محکوم کرده است. کانادا نخستین کشوری است که برای سازمان‌های زنان مهاجر برای برخورد با این موضوع پیچیده بودجه در نظر گرفته است.

برای حصول اطمینان از امنیت زنان و دختران، کانادا قوانین جدیدی وضع کرده است. این قوانین  مواردی هستند از قبیل: پایان دادن به بازداشت خانگی در مورد خشونت جنسی با جراحات جدی و خشونت جنسی بیشتر، شدیدتر کردن احکام کودک آزاری جنسی و مجازات‌های سخت برای کسانی که داروهای مورد استفاده برای تجاوز در ملاقات اول را وارد کشور می‌کنند، به فروش می‌رسانند یا آنان را تولید می‌کنند. کانادا در زمینه‌ جمع آوری اطلاعات و تحقیق درباره‌ طبیعت، عمق و تاثیرات خشونت علیه زنان و دختران مطالعات گسترده‌ای انجام داده است، از جمله در مورد هزینه‌های اقتصادی آن. کانادا همچنان از تعداد زیادی از پروژه‌ها برای پیش گیری و پاسخ به خشونت علیه زنان حمایت می کند.

شیلی برنامه‌ ملی خود را نو کرده و قطعنامه‌ ۱۳۲۵ شورای امنیت سازمان ملل را اعمال خواهد نمود

شیلی برنامه‌ ملی خود را با توجه به نیازهای بین المللی در پی پذیرش قطعنامه‌ ۱۳۲۵ شورای امنیت در سال ۲۰۰۰ را پیشرفت خواهد داد. این کشور بر آن است که امسال انواع آموزش، دانش، تجربیات و اعمال مفیدی که در این کشور انجام شده‌اند را با سایر کشورهای منطقه و افسران، متخصصان و سازمان‌های مدنی مربوطه در میان می‌گذارد.

کلمبیا متعهد به اجرای برنامه‌ای ملی برای جلوگیری از خشونت علیه زنان شد

دولت جمهوری کلمبیا با هدف پایان دادن به خشونت علیه زنان و دختران، تعهد خود را برای اعمال برنامه‌ای همه جانبه برای تضمین حق زن کلمبیایی در داشتن زندگی‌ بدون خشونت اعلام کرده است.

دولت دانمارک به مناسبت روز جهانی پایان دادن به خشونت علیه زنان این تعهدها را اعلام کرد

دانمارک تمرکز خاصی بر روی خشونت علیه زنان جوان قرار می‌دهد. گفتگویی ملی بر سر این که چگونه باید به نگرش‌ها و رفتارهایی که خشونت را تایید می‌ کنند پاسخ گفت و ریشه‌های آنها و خطرهای مربوط به آن را پیدا کرد شروع خواهد شد. بر تجاوز در قرار ملاقات با پاسخ گویی به الگوهای اشتباه جنسیتی و اشاعه روابط با احترام متقابل و افزایش آگاهی میان مردان و زنان و پسران و دختران تمرکز خواهد شد.

این کشور همچنین مطالعه جدیدی برای مستند سازی بهترین روش‌ها با بهترین نتایج برای تغییر دیدگاه‌ها، اعمال و هنجارها به راه انداخته است.

در دانمارک حدود ۱٫۴ درصد زنان قربانی خشونت خانگی می‌شوند. حدود ۲۸۰۰۰ کودک در خانه‌هایی زندگی می‌کنند که در آن‌ها خشونت خانگی رواج دارد. و از هر ده زن جوانتر از ۲۴ سال، یکی از آنها مورد آزار جنسی قرار گرفته است. دانمارک تعهد می کند که به تلاش‌ها و اعمال فعالیت‌های مورد نظر برای پایین آوردن آمار قربانیان خشونت خانگی ادامه دهد. از طریق برنامه‌ جدید «مشارکت آینده‌ برابر» دانمارک برنامه ای را به راه انداخته است که تا پایان سال ۲۰۱۳ در میان خانواده‌ها در مورد خشونت اطلاع رسانی می کند و مددکاران اجتماعی و پاسخ دهندگان به این مشکل در سطح شهرداری‌ها را تعلیم خواهد داد که بتوانند این مسئله را شناسایی کرده به آن پاسخ مناسب دهند.

دانمارک خود را به سیاست‌ها و استراتژی‌های گوناگون برای مبارزه با انواع خشونت مانند خشونت علیه زنان معلول، زنان بومی، زنان مهاجر و جرائم مربوط به ناموس متعهد ساخته است. دولت این کشور تضمین کرده است که تمامی فعالیت‌ها و تنظیم قوانین را برای ایجاد ساختاری برای جلوگیری از قاچاق انسان و محاکمه‌ قاچاقچیان به کار گیرد.

دولت جمهوری دومینیکن تضمین کرده است که قوانین خود را برای پیشگیری و پاسخ به خشونت علیه زنان و دختران گسترش دهد و تقویت کند.

جمهوری دومینیکن تعهد می کند که گام‌های محکمی را برای افزایش بازده و تاثیرگذاری تمامی برنامه‌ها، نقشه‌ها و پروژه‌های ملی با هدف از میان بردن خشونت علیه زنان و دختران بردارد. ضمن اعلام حمایت خود از کمپین اتحاد برای پایان دادن به خشونت علیه زنان که دبیر کل سازمان ملل معرفی کرده بود، رئیس جمهور این کشور در بیانیه ای از تشکیل «کمیسیون ملی پیش گیری و مبارزه با خشونت خانگی» (CONAPLUVI) خبر داد.

دولت جمهوری دومینیکن متعهد شد که تا دسامبر ۲۰۱۳ نظام بازجویی‌ها و سیاست‌های پیشگیرانه خود را بیشتر مورد بررسی قرار دهد تا نظام مناسب تری برای دادرسی برای این زنان به وجود آید و رسیدن به عدالت برای این زنان آسان تر شود. این دولت همچنین برنامه‌های عمومی بهداشتی، برنامه‌های پیش گیرانه و آموزش مربوط به جنسیت و حقوق بشر را در تمامی سازمان‌های دولتی گسترش خواهد داد.

وزارت زنان جمهوری دومینیکن کمپین ملی «شما می‌توانید: برای پایان خشونت علیه زنان متحد شویم» را برای افزایش آگاهی اجرا کرده است و خط تلفنی ۲۴ ساعته برای زنانی که در خطر خشونت خانگی هستند در نظر گرفته است. این دولت همچنین کمپین اطلاع رسانی «قول مردان: هر روز کمتر، تا به صفر برسیم» را برای اطلاع رسانی میان مردان با هدف به نیم رساندن قتل‌های جنسی را آغاز کرده است.

ادامه دارد …Leave a reply

Your email address will not be published.