صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »   فضای اشتغال و ازدوا...
آذر
۲۱
۱۳۹۳
 فضای اشتغال و ازدواج برای معلولان ایجاد شود
آذر ۲۱ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

68217_thum

عکس: خانه ملت

مهدی دواتگری اظهار داشت: در بخش تخصصی و زندگی معلولان به دنبال ایجاد فضای اشتغال و ازدواج معلولان باشیم و در بعد فرهنگی در بهبود شرایط اقتصادی آنها تلاش کنیم تا نگرش افراد جامعه را نسبت به این افراد که نگاهی آمیخته با ترحم است تغییر دهیم.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت نماینده مردم مراغه و عجب‌شیر در مراسم افتتاح مدرسه استثنایی امید عجب‌شیر گفت: انتظار می‌رود دولت توجه ویژه ای به معلولان داشته و خدمت رسانی به این قشر را در اولویت قرار دهد.

 مهدی دواتگری  اظهار کرد: جامعه معلولان بزرگترین اقلیت هستند و به دلیل شرایط نامناسب بهداشتی، مسئولان باید توجه بیشتر کرده و طوری برنامه‌ریزی کنند تا کارهای معلولان در اولویت باشد.

وی تاکید کرد: می‌توان با تهیه تجهیزات مخصوص شرایط را برای بهبود بیشتر معلولان فراهم کرد.

دواتگری با توجه به شعار امسال روز جهانی معلولان که «توسعه پایدار و نوید فناوری» می باشد، خاطرنشان کرد: برای رسیدن به توسعه پایدار باید به تمام ابعاد آن توجه ویژه‌ای داشت.

وی افزود: در بخش تخصصی و زندگی معلولان به دنبال ایجاد فضای اشتغال و ازدواج معلولان باشیم و در بعد فرهنگی در بهبود شرایط اقتصادی آنها تلاش کنیم تا نگرش افراد جامعه را نسبت به این افراد که نگاهی آمیخته با ترحم است تغییر دهیم.

این مدرسه در مساحتی به میزان ۳۸۷۵ مترمربع با زیربنای ۱۰۴۲ مترمربع و در دو طبقه با اعتباری نزدیک به ۱۰ میلیارد ریال ساخته شده شده است.

در این مجموعه اقداماتی برای مناسب سازی فضا انجام شده است که از جمله آنها می توان به ایجاد رمپ و دستگیره ها، سرویس بهداشتی معلولین برای گروه‌های دانش آموزی آسیب دیده شنوائی، بینائی و جسمی – حرکتی و ذهنی اشاره کرد.

۱۹ آذر ۱۳۹۳Leave a reply

Your email address will not be published.