صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  آغاز مطالعات طرح راه...
آذر
۱۴
۱۳۹۳
آغاز مطالعات طرح راه‌اندازی مراکز ترک اعتیاد ویژه کودکان زیر ۱۲ سال
آذر ۱۴ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

13920801000433_PhotoA

عکس: فارس

معاون پیشگیری بهزیستی استان مرکزی از آغاز مطالعات طرح راه‌اندازی مراکز ترک اعتیاد ویژه کودکان زیر ۱۲ سال خبر داد.

 کیانوش امینی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار داشت: متأسفانه تعدادی از کودکان زیر ۱۲ سال به علت اعتیاد پدر و مادر ناخواسته به این معضل خانمان‌سوز گرفتار شده‌اند که بهزیستی می‌کوشد با ایجاد مراکز روان‌شناختی نسبت به درمان این کودکان اقدام کند.

وی تصریح کرد: هم اکنون مطالعات مربوط به راه‌اندازی این مراکز در دست اقدام است که به محض به پایان رسیدن مطالعات کار راه‌اندازی مراکز آغاز خواهد شد.

معاون پیشگیری بهزیستی استان مرکزی با اشاره به راه‌اندازی مراکز ترک اعتیاد نوجوانان بیان کرد: این مراکز از چند ماه گذشته راه‌اندازی و فعالیت خود را آغاز کرده‌اند که با توجه به نتایج مثبت آنها راه‌اندازی مراکز کودکان زیر ۱۲ سال نیز در دستور کار قرار گرفته است.

امینی اظهار کرد: در مراکز ترک اعتیاد نوجوانان که ویژه افراد ۱۲ تا ۱۸ سال است، خدمات پزشکی، مددکاری و روان‌شناسی به معتادان ارائه می‌شود.

وی تلاش در راستای ارتقای سطح کمی و کیفی کمپ‌های ترک اعتیاد را از دیگر برنامه‌های این معاونت عنوان کرد و ادامه داد: یکی از سیاست‌های بهزیستی این است که با مطالعه و نیاز سنجی نسبت به ارتقای کمی و کیفی کمپ‌ها اقدام کند.

معاون پیشگیری بهزیستی استان مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود توسعه مراکز مشاوره را از دیگر برنامه‌های این نهاد عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: یکی از سیاست‌های معاونت پیشگیری بهزیستی این است که مراکز مشاوره‌ای که قصد فعالیت دارند باید از سطح علمی بالایی برخوردار باشند تا بتوانند خدمات لازم مشاوره‌ای را به مراجعه‌کنندگان ارائه دهند.

امینی افزود: در این راستا از این پس افرادی که قصد راه‌اندازی مراکز مشاوره‌ای دارند، باید در آزمون‌های کتبی و مصاحبه حد نصاب نمره را کسب کرده و علاوه بر داشتن سابقه، دوره‌های مربوطه را نیز پشت سر گذاشته باشند.

وی گفت: در حال حاضر ۱۲ مرکز مشاوره‌ای در سطح شهرهای مختلف استان فعال است که افزایش این تعداد به ۲۰ مرکز در دستور کار قرار گرفته است.

۱۲ آذر ۱۳۹۳Leave a reply

Your email address will not be published.