صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  اعترافات تلخ مردی که...
آذر
۱۴
۱۳۹۳
اعترافات تلخ مردی که به صورت همسرش اسید پاشید
آذر ۱۴ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

1414174322453147

طرح:  khabar8.ir

مرد دو زنه ای که به خاطر بروز اختلافات خانوادگی با همسر دومش، ۳نفر را با پاشیدن اسید در مشهد مصدوم کرده بود، پس از ۱۴روز تلاش شبانه روزی کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی و صدور دستورات ویژه قضایی دستگیر شد و به جرم خود اعتراف کرد.

به گزارش مهرخانه به نقل از ایران, دادستان عمومی و انقلاب  درباره ماجرای دستگیری مرد اسیدپاش در مشهد گفت: ساعت ۷بعدازظهر بیست و پنجم آبان گذشته، زن جوانی به همراه یکی از دوستانش درخیابان کشاورز مشهد حرکت می کردند که موتورسواری به آنان نزدیک شد و نام زن جوان را صدا زد. وقتی این زن و دوستش به سمت صدا برگشتند ناگهان موتورسوار پارچ حاوی اسید را به طرف آن ها پاشید و از محل متواری شد.

قاضی «غلامعلی صادقی» افزود: دو زن مذکور از شدت سوزش ناشی از عوارض اسید، وحشت زده فریاد می زدند و در خیابان فرارمی کردند که در این لحظه دختر ۱۱ساله ای نیز که از خرید نان بازمی گشت به زمین افتاد و دستانش به دلیل برخورد با اسیدهای ریخته شده درکف خیابان صدمه دید.

مقام ارشد قضایی مشهد تصریح کرد: ۳مصدوم این حادثه برای مداوا به بیمارستان امام رضا(ع) مشهد منتقل شدند و تحت درمان قرارگرفتند و بلافاصله نیز بررسی ها برای شناسایی عامل اسیدپاشی در دستور کار قرارگرفت.

قاضی صادقی گفت: با توجه به حساسیت و اهمیت ماجرا، این پرونده به شعبه ۸۰۵دادسرای مشهد ارجاع شد و رسیدگی های قضایی توسط بازپرس «موحدی راد» ادامه یافت.

وی تصریح کرد: در همان ساعات اولیه ارتکاب جرم، مقام قضایی با حضور در مرکز درمانی، به تحقیق از مصدومان پرداخت و مشخص شد که همسر ۳۵ساله یکی از مصدومان دست به چنین عمل خطرناکی زده است؛ بنابراین بازپرس پرونده با صدور دستورات ویژه ای از کارآگاهان اداره عملیات ویژه پلیس آگاهی خراسان رضوی خواست تا با استفاده از توان اطلاعاتی و عملیاتی، نسبت به دستگیری متهم فراری اقدام کنند.

 دادستان مشهد با اشاره به این که متهم به مکان نامعلومی گریخته بود اضافه کرد: گروه ویژه ای از کارآگاهان به فرماندهی رئیس اداره عملیات ویژه و با نظارت مستقیم رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی به رصدهای اطلاعاتی و ردزنی متهم با شگردهای پلیسی پرداختند، اما او هر بار مخفی گاه خود را تغییر می داد تا این که کارآگاهان به سرنخ هایی دست یافتند که نشان می داد متهم فراری قرار است برای دیدار با همسر اولش به محل قرار در بولوار شهید فرامرز عباسی برود بنابراین آن ها با هماهنگی مقام قضایی، محل مذکور را به محاصره درآوردند و پس از ۱۴روز فعالیت شبانه روزی، مرد اسیدپاش را به دام انداختند.

قاضی «غلامعلی صادقی» درباره اعترافات و انگیزه متهم به اسیدپاشی نیز گفت: این مرد ۳۵ساله در بازجویی ها عنوان کرده است که «از حدود ۴ماه قبل باهمسرم اختلاف داشتم و به خاطر این که او را با تبر مجروح کرده بودم از من شکایت کرده بود و حکم جلب مرا از دستگاه قضایی گرفته بود به همین خاطر من می خواستم او را بترسانم تا از شکایت خودش صرف نظر کند.»

 مقام ارشد قضایی مشهد در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به این که ارتکاب چنین جرایم خطرناکی مجازات های سنگینی در پی دارد این مرد نیز با صدور قرار بازداشت موقت روانه زندان شده است تا بررسی های بیشتری در این باره انجام شود.

۱۲ آذر۱۳۹۳Leave a reply

Your email address will not be published.