صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  گنجاندن بیمه زنان خا...
آذر
۱۴
۱۳۹۳
گنجاندن بیمه زنان خانه‌دار در عقدنامه شانه خالی کردن از مسئولیت است
آذر ۱۴ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

20141129095156ch-index

 

عکس: میزان

عضو فراکسیون زنان مجلس از ارائه پیشنهاد جدید برای شروط ضمن عقد به قوه‌قضائیه خبر داد و گفت: اینکه بیمه زنان خانه‌دار به عنوان بخشی از مهریه جایگزین شروط ضمن عقد شود، از سوی مرکز امور زنان پیشنهاد شده که در واقع شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیت و انداختن آن به حوزه دیگر است.

شهلا میرگلو بیات در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی میزان، درباره بیمه زنان خانه‌دار اظهار کرد: این بیمه قرار بود به صورت لایحه توسط مجلس ارائه شود. متاسفانه مرکز اموز زنان در آخرین جلسه پیشنهاد خامی ارائه داد که تمامی زحمات همکاران طی یک‌سال و نیم گذشته در آن نادیده گرفته شده است.

وی در ادامه با بیان این مطلب که مرکز امور زنان شروط ضمن عقد را به قوه‌قضائیه ارائه داده است، خاطرنشان کرد: در حقیقت براساس این پیشنهاد بیمه زنان خانه‌دار به عنوان بخشی از مهریه جایگزین شروط ضمن عقد شود، که به نظر می رسد به نوعی از زیر بار مسئولیت شانه خالی کردن و انداختن مسئولیت در حوزه دیگر است.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که اگر این روند ادامه یابد تا ۱۰ سال آینده نیز این طرح اجرا نخواهد شد، افزود: مرکز امور زنان خود را درگیر کارهای مقدماتی، تبلیغاتی و حاشیه‌ای کرده است.

به گفته میرگلوبیات، با تلاش‌های صورت گرفته توسط فراکسیون رنان مجلس در سال ۹۲ حدود ۲۰۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه قرار گرفتند، این در حالی است که در سال گذشته نتوانستیم این طرح را اجرایی کنیم ؛ چرا که به صورت لایحه از سوی دولت ارائه نشده است.

وی با بیان این مطلب که شواری نگهبان پیشنهاد داده تا این طرح به صورت لایحه از سوی دولت ارائه شود تاهر سال مجبور نباشیم منابع مالی آن را تامین کنیم، افزود: متاسفانه ما مشابه این پیشنهادات را در لایحه تامین امنیت زنان نیز داشتیم که مسئولیت آن به وزارتخانه دیگری سپرده شد. در حقیقت تمامی این اقدامات از زیر بار مسئولیت شانه خالی کردن است.

۸ آذر ۱۳۹۳Leave a reply

Your email address will not be published.