صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  ابلاغ ماده 230، تقو...
اردیبهشت
۱۱
۱۳۹۲
ابلاغ ماده ۲۳۰، تقویت جایگاه و استیفاء حقوق شرعی و قانونی زنان
اردیبهشت ۱۱ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

  خانه امن: مریم مجتهد زاده رییس مرکز امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری با اعلام این خبر که ماده ۲۳۰ برنامه پنجم توسعه در ۱۴ محور بزودی به دستگا‌ه‌ها برای اجرا ابلاغ می‌شود، گفت: یکی از موارد مطرح شده در این ماده پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی زنان است.

مریم مجتهدزاده افزود: متولی پرداختن به آسیب‌های اجتماعی زنان مانند اعتیاد و ایدز دستگاه‌هایی مانند وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان بهزیستی است و ما در این زمینه تنها سیاست‌گذار هستیم و راهبرد و برنامه را به دستگاه‌ها ارایه می‌دهیم.

وی در ادامه با اشاره به ماده ۲۳۰ برنامه پنجم توسعه گفت: ما هماهنگی و برنامه‌ریزی‌ها را برای اجرای ماده ۲۳۰ شروع کرده‌ایم، چرا که باید تا پایان دولت دهم کارهای خود را انجام دهیم. مرکز امور زنان و خانواده عملکرد دستگاه‌ها در حوزه زنان از جمله اجرای ماده ۲۳۰ را نظارت می‌کند و هماهنگی‌های لازم را در این زمینه انجام می‌دهد.

  بر اساس متن ماده ۲۳۰ قانون پنجم توسعه،” دولت با همکاری سازمان ها و دستگاه‌های ذیربط از جمله مرکز امور زنان و خانواده با هدف تقویت نهاد خانواده و جایگاه زنان در عرصه‌های اجتماعی و استیفاء حقوق شرعی و قانونی بانوان در همه زمینه‌ها با تدوین و تصویب « برنامه جامع توسعه امور زنان و خانواده» مشتمل بر ۱۴ محور تحکیم بنیان خانواده، بازنگری قوانین و مقررات مربوطه، پیشگیری از آسیب های اجتماعی، توسعه و ساماندهی امور اقتصادی معیشتی با اولویت ساماندهی مشاغل خانگی برای زنان سرپرست خانوار و زنان بدسرپرست، تأمین اجتماعی، اوقات فراغت، پژوهش، گسترش فرهنگ عفاف و حجاب، ارتقاء سلامت، توسعه توانایی های سازمان های مردم نهاد، ارتقاء توانمندی های زنان مدیر و نخبه، توسعه تعاملات بین‌المللی، تعمیق باورهای دینی و اصلاح ساختار اداری تشکیلاتی زنان و خانواده اقدام قانونی نماید.”

منبع: خبرگزاری ایسناLeave a reply

Your email address will not be published.