بیانیه کارگروه تخصصی زنان با توانایی‌های خاص (معلولین) به بهانه 12 آذر روز جهانی معلولین


81410377-6115803

عکس: ایرنا

با فراررسیدن روز دوازدهم آذرماه ،‌روز جهانی معلولین، کارگروه تخصصی زنان دارای معلولیت معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، بیانیه ای  صادر کرد.

به گزارش مهرخانه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاونت امور زنان و خانواده، در این بیانیه آمده است: این کارگروه بر این باور است که تقلیل این روز به روزی صرفاً برای «نام بردن» از معلولین و تقلیل توجه به مسایل و مطالبات معلولان به یک روز، کمکی به حل مشکلات معلولان نخواهد کرد.

این روز، باید در هر سال یک آغاز باشد، آغازی برای روزهایی بهتر و سالهایی بهتر از قبل برای معلولین.

این روز فرصتی است برای شنیده شدن صدای معلولان و جلب توجهات عمومی به وضعیت موجود و فاصله آن با وضعیت مطلوب.

هدف از تعیین این روز ارتقای رشد اذهان عمومی درباره مسایل مربوط به معلولیت­های مختلف و افزایش آگاهی­ها و تقویت حس مشارکت مردم در این زمینه است.

بیش از پانصد میلیون نفر به دلیل نقص در سیستم جسمی – حرکتی و حسی از معلولیت رنج می برند. (10 درصد جمعیت جهان)‌ اینان هر کجا که باشند و در هر نقطه ای از دنیا که به سر برند به دلیل موانع ظاهری و یا اجتماعی با محدودیتهایی در زندگی خود مواجه می شوند.

این کارگروه به سهم خود تلاش خواهد کرد راهکارهای عملی حل معضلات و مشکلات این عزیزان به ویژه زنان دارای معلولیت را بررسی و جهت اجرا به معاونت پیشنهاد دهد و در این مسیر دست یاری و همفکری همه صاحبنظران و دلسوزان و کارشناسان و فعالان نهادهای مدنی و متخصصان را می فشارد.

11 اذر 1393