صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  شناسایی بیش از 2.5 م...
آذر
۱۱
۱۳۹۳
شناسایی بیش از ۲٫۵ میلیون زن سرپرست خانوار در کشور
آذر ۱۱ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

23066

عکس: ایسنا

مشاور امور زنان و خانواده کمیته امداد گفت: ستاد مدیریتی واحدی نسبت به زنان سرپرست خانوار وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان غربی، اسماعیلی در نشست تخصصی بررسی و آسیب شناسی زنان سرپرست خانوار در ارومیه گفت: این امر باعث موازی کاری در این زمینه می‌شود.

وی با بیان اینکه توانمند سازی زنان مهمترین هدف کمیته امداد است گفت: بر اساس سرشماری سال ۹۰ ، ۲ میلیون و ۵۶۳ هزار زن سرپرست خانوار در کشور شناسایی شده است که از این تعداد کمیته امداد ۴۰ درصد را تحت پوشش خود قرار داده است.

مشاور امور زنان و خانواده کمیته امداد کشور گفت: کمیته امداد بزرگترین سازمان حمایتی به شمار می رود که به دلیل گسترده بودن جامعه هدف تحت پوشش خود نقش اساسی در رابطه با زنان سرپرست خانوار دارد.

وی با بیان اینکه بیشترین خدمات کمیته امداد در خصوص زنان و دختران است، از دستگاههای اجرایی استان خواست در این خصوص به صورت مستقیم و یا غیرمستقیم در کنار کمیته امداد قرار گیرند.

مشاور امور زنان و خانواده کمیته امداد کشور ادامه داد: افزایش حساسیتها نسبت به مساله زنان سرپرست خانوار و جلب حمایت و پشتیبانی نهادها و دستگاهها در حل بخشی از مشکلات این قشر از زنان از اهداف برگزاری این جلسه است.

اسماعیلی مهمترین مشکلات در این خصوص را مشکلات فرهنگی عنوان کرد و گفت: برنامه‌های توانمندسازی در ۱۳ مرحله طراحی شده است لذا ضروری است که بستر لازم توسط استانداریها آماده شود.

مختاری مشاور فرهنگی استاندار نیز در این جلسه به بررسی و آسیب شناسی مشکلات زنان سرپرست خانوار اشاره کرد و گفت: عمده مشکلاتی که متوجه زنان سرپرست خانوار است مشکلات اقتصادی و تامین معاش زندگی است.

وی افزود: آسیب های اجتماعی از جمله عدم احساس امنیت روحی و اجتماعی از دیگر مواردی است که زنان سرپرست خانوار با آن روبرو هستند.

وی عارضه‌های روحی و جسمی و وجود مشکلات بسیار در تربیت فرزندان را از دیگر مسائل و مشکلات زنان سرپرست خانوار برشمرد و گفت: لازم است اقدامات حمایتی از زنان سرپرست خانوار افزایش یابد.

تاج‌فر، مدیرکل بانوان و خانواده استانداری نیز هدف از برگزاری این جلسه را تبیین مسائل و مشکلات مرتبط با زنان سرپرست خانوار و بررسی راه‌های رسیدگی به این مسائل و مشکلات عنوان کرد و گفت: مشاوران بانوان به عنوان بازوان اجرایی دفتر بانوان استانداری در دستگاه‌های اجرایی به شمار می‌روند و باید برای حل مشکلات این قشر از زنان جامعه تلاش کنند.

۹ آذر ۱۳۹۳Leave a reply

Your email address will not be published.