صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  مداخله دولت و قانون ...
آذر
۱۰
۱۳۹۳
مداخله دولت و قانون در خانواده باید به حداقل ممکن برسد
آذر ۱۰ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۱
image_pdfimage_print

23721

عکس: ایسنا

عضو هئیت علمی دانشگاه تهران، اخلاق، ایمان، صداقت و اعتقادات دینی را از جمله عوامل مهم در ازدواج و تداوم زندگی مشترک برشمرد و گفت: بر همین اساس مداخله دولت و قانون در خانواده باید به حداقل ممکن و در حد ضرورت برسد و الا این خود موجب آسیب در خانواده خواهد شد.

به گزارش خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه سمنان، دکتر اسدالله امامی در دوره آموزشی “حقوق خانواده از بعد حقوقی و کیفری” که با حضور ۳۰ نفر از روسا و مستشاران شعب تجدید نظر و دادگاه کیفری استان و محاکم کیفری و دادسرای عمومی و انقلاب و به همت معاونت آموزش و پژوهش دادگستری کل استان سمنان برگزار شد، نقش خانواده را در جامعه مهم دانست و گفت: مرکز اصلی هنجارها و ناهنجاریهای اجتماعی خانواده است.

وی با بیان اینکه باید برای خانواده اهمیت و ارزش ویژه قائل شد اظهار کرد: باید برای شکل گرفتن خانواده سالم و درست، تلاش کرد.

این استاد دانشگاه با اشاره به این که با شکل گیری خانواده درست، کمتر شاهد طلاق هستیم، افزود: طلاق اثرات ناگوار و مضری بر جامعه می گذارد.

امامی با تاکید به آیات متعدد قرآن در خصوص توجه به خانواده عنوان کرد: در همه ادیان و دین مبین اسلام به خانواده اهمیت فراوانی داده شده است.

این استاد دانشگاه با اشاره به این که اسلام تلاش می‌کند خانواده صحیح و سالم به وجود آید اظهار کرد: دولت، حافظ جامعه است و باید در حد ارشاد اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهد.

وی اخلاق، ایمان، صداقت و اعتقادات دینی را از جمله عوامل مهم برای ازدواج و تداوم زندگی مشترک برشمرد و گفت: بر همین اساس مداخله دولت و قانون در خانواده باید به حداقل ممکن و در حد ضرورت برسد و الا این خود موجب آسیب در خانواده خواهد شد.

امامی با بیان اینکه والدین الگویی برای فرزندان هستند بیان کرد: والدین باید برای درست تربیت کردن فرزندان آگاهی و مهارت لازم را داشته باشند.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با اشاره به این که باید متناسب با سنین مختلف به فرزندان آموزش داد افزود: آموزش اختصاصی به زوجین در زمان ازدواج، امری ضروری است.

وی مراکز مشاوره و ایجاد شورای خانواده را برای تعلیم دادن به جوانان یکی از وظایف دولتها در ارتباط با تشکیل خانواده برشمرد و افزود: این مهم در تحکیم و تشکیل صحیح نهاد خانواده موثر است.

امامی، از ازدواج به مثابه یک کنکور، برای جامعه یاد کرد و گفت: اگر برای ازدواج درست، هزینه کنیم بهتر از طلاق و تحمل ضرر و زیانهای حاصل از آن است.

این استاد دانشگاه ضمن بیان اینکه قضات جایگاه ویژه‌ای را در جامعه دارند تصریح کرد: دستگاه قضایی، تامین کننده امنیت جامعه است. امنیت در جامعه موجب رشد اقتصادی، اجتماعی و سیاسی می‌شود.

۱۰ آذر ۱۳۹۳  1. Azadeh said on آذر ۱۱, ۱۳۹۳

    حالا تا وقتی که این مدینه فاضله ایجاد بشود چی؟ اتفاقا من فکر میکنم دولت باید به شدت دخالت کند.

Leave a reply

Your email address will not be published.