صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  طلاق یکی از آسیب ها...
آذر
۳
۱۳۹۳
طلاق یکی از آسیب های جدی در قم است
آذر ۳ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

81397765-6094865

عکس: ایرنا

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر قم، گفت: طلاق یکی از آسیب های جدی و مهم استان قم است.

به گزارش ایرنا،’ طوبی حجازی’ روز یکشنبه در نود و پنجمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر قم، اظهار داشت: اخبار مربوط به این معضل حتی به خارج از کشور هم رسیده و دستاویزی برای سوء استفاده دشمنان نظام شده است.

وی با اشاره به مصوبه کارگروه زنان و خانواده استان مبنی بر تامین ۳۰ درصد از نیازهای مشاوره ای مراکز کاهش طلاق در استان از سوی شهرداری، تصرح کرد: بدون شک اختصاص بودجه ای به این امر کمتر از کارهایی روبنایی فرهنگی که شهرداری انجام می دهد، نیست.

رییس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای شهر قم نیز گفت: در سال گذشته سه هزار و ۲۰۰ مشاوره خانواده با ۶۰۰ میلیون ریال هزینه انجام شده است، لذا با توجه به هزینه سنگین این مشاوره ها و نیاز این مراکز به حمایت های مالی، کارگروه مذکور درخواست تامین هزینه های مشاوره را از طرف شهرداری کرده است.

حجت الاسلام ‘سعید روحانی’، تصریح کرد: اعضای کمیسیون پس از بررسی این مصوبه کارگروه زنان بهزیستی استان ، حاضر به تامین ۳۰ درصد آن از طرف شهرداری شدند.

سخنگوی شورای شهر قم نیز با نگران کننده خواندن وضعیت طلاق در قم و اینکه این استان رتبه دوم کشور را دارد،افزود: تقویت مراکز مشاوره ای که در سازمان فرهنگی شهرداری به ارایه مشاوره می پردازند، کمک زیادی به امر مشاوره در استان می کند.

‘عباس ذاکریان’، تصریح کرد: با تقویت این مراکز در شهرداری و ایجاد چنین ظرفیتی در درون این نهاد مردمی می توان زوجین نیازمند به مشاوره در دادگاه خانواده را به این مراکز ارجاع داد، تا از مشاوره رایگان مراکز مشاوره شهرداری استفاده کنند.

نایب رییس شورای اسلامی شهر قم نیز با اشاره به وظیفه اصلی شهرداری و مجموعه مدیریت شهری مبنی بر ارایه خدمات و ساماندهی پروژه های عمرانی و فضای سبز، تصریح کرد: شهرداری در کنار وظایف اصلی خود چند سالی است، که به مسائل و مباحث فرهنگی اجتماعی نیز ورود پیدا کرده لذا اختصاص هزینه ای به صورت کلی در این خصوص، با حیطه وظایف شهرداری چندان نامنطبق نیست.

یکی از اعضای شورای شهر قم نیز با تاکید بر اهمیت هر گونه اقدام فرهنگی جهت مستحکم کردن نهاد مقدس خانواده،تصریح کرد: بدون شک هزینه ای که دنیای غرب برای تضعیف این نهاد کرده، بسیار بیشتر از هزینه ای است که در کشور و بویژه استان قم به عنوان یک مرکز شیعی برای استحکام آن انجام شده است.

‘مصطفی ملایی’ همچنین با بیان اینکه هر چقدر در این راستا هزینه شود، باز هم کم است،تصریح کرد: ایجاد جهاد مشاوره ای برای از بین بردن معضل طلاق و حفظ نهاد خانواده ضروری است.

اعضای شورای اسلامی شهر قم پس از بحث و بررسی پیرامون این مصوبه ، با اختصاص ۲۰۰ میلیون ریال به مراکز مشاوره کاهش طلاق در استان موافقت کردند.

۲ آذر ۱۳۹۳Leave a reply

Your email address will not be published.