صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  300 واحد اورژانس اجت...
آبان
۳۰
۱۳۹۳
۳۰۰ واحد اورژانس اجتماعی برای امداد در حوادث کودک آزاری فعال هستند
آبان ۳۰ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

81394421-6089655

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی از فعالیت ۳۰۰ واحد اورژانس اجتماعی این سازمان در سطح کشور برای مقابله ، رفع و امداد رسانی در ارتباط با معضل کودک آزاری خبر داد.

 به گزارش ایرنا، ‘حبیب الله مسعودی فرید’ روز پنجشنبه در همایش یک روزه پیشگیری از کودک آزاری در قم گفت: حوزه ارتباط این اورژانس ها با خانواده ها و افرادی است که به کودکان آزار می رسانند و هدف مرتفع شدن مشکل است.

وی از امکان بروز برخوردهای فیزیکی میان نیروهای متخلف با واحدهای اورژانس سخن گفت و افزود: سازمان بهزیستی با تعامل با نیروی انتظامی در صورت موارد شدید کودک آزاری حکم قضایی گرفته و سلب حضانت از والدین کرده ، این در حالی است که سازمان بهزیستی بر خانواده محوری تاکید دارد ولی در برخی از موارد شدید کودک آزاری دست به این اقدام می زند.

وی ادامه داد: شایع ترین نوع کودک آزاری بی توجهی و غفلت والدین در توجه به کودکان است که این امر با آموزش ها و آگاهی بخشی به خانواده ها و والدین محقق می شود.

فرید با بیان اینکه در برنامه های کلان کشور باید به خانواده ها توجه داشت گفت: باید نگاه سیستمی به آسیب های اجتماعی داشت چرا که تصمیماتی که در سطح کلان گرفته می شود در تربیت کودکان موثر است.

وی افزود: علل متعددی در کودک آزاری از جمله فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی وجود دارد که باعث می شود والدین وقت کمتری را صرف فرزندان خویش کنند.

معاون امور اجتماعی بهزیستی ادامه داد: در این عرصه باید حوزه های علمیه، دانشگاه و حوزه های اجرایی و مربوطه در مباحث آسیب های اجتماعی با یکدیگر تعامل داشته باشند تا بتوانند با تصمیمات مشکلات جامعه را مرتفع سازند.

همایش ‘پیشگیری از کودک آزاری’، روز پنجشنبه به همت بهزیستی قم و با قرائت پیام آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید و حضور مسوولان استانی و کشوری در تالار معصومیه استانداری برگزار شد.

۲۹ آبان ۱۳۹۳Leave a reply

Your email address will not be published.