صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  برگزاری کنفرانس قدرت...
آبان
۲۸
۱۳۹۳
برگزاری کنفرانس قدرتمندسازی زنان در بانکوک
آبان ۲۸ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

 

1416398356922_wem2014.jpg

کمیته اجتماعی و اقتصادی ملل متحد در آسیا و اقیانوسیه (ESCAP) از شروع کنفرانس با موضوع قدرتمند ساختن زنان و برابری جنسیتی از امروز (چهارشنبه) در بانکوک خبر داد.

به گزارش سرویس زنان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، هدف از کنفرانس قدرتمند ساختن زنان و برابری جنسیتی ارتقاء جایگاه زنان و دختران در منطقه آسیا و اقیانوسیه است.

دکتر «شمشاد اختر»، معاون دبیرکل ملل متحد و دبیر اجرایی کمیته اجتماعی و اقتصادی ملل متحد در آسیا و اقیانوسیه در سخنرانی در حضور بیش از ۷۰۰ شرکت‌کننده از جمله وزرا و نمایندگان جامعه مدنی گفت: بازبینی ۲۰ ساله «برنامه عمل پکن» در ارتباط بین نتیجه اهداف توسعه هزاره و تدوین اهداف توسعه تداوم‌پذیر اتفاق افتاده است.

این کنفرانس فرصت ویژه‌ای را برای تعهد مجدد آسیا و اقیانوسیه در دستیابی به هدف برابری جنسیتی و شیوه‌های افزایش تحقق حقوق بشر و فرصت‌سازی برای تمامی زنان و مردان، دختران و پسران فراهم کرده است. در این کنفرانس روند پیشرفت و چالش‌های باقی‌مانده و شناسایی اولویت اقدامات به منظور تحقق برابری جنسیتی و قدرتمندتر ساختن زنان در آسیا و اقیانوسیه بازبینی خواهد شد.

«فومیز ملامبونگوکا»، مدیر اجرایی زنان ملل متحد نیز در پیامی تصویری تأکید کرد: دولت‌های عضو به سمت مراحل پایانی ارائه چارچوب توسعه پس از سال ۲۰۱۵ در حال حرکت هستند. همچنین ضرورت دارد در همکاری توسعه‌ای جهانی و منطقه‌ای هوشیار باشیم تا هدف برابری جنسیتی همچنین اهداف و شاخص‌های برابری جنسیتی در کنار دیگر اهداف محقق شوند.

به گزارش ایسنا به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی ملل متحد، در این کنفرانس عنوان شد ریشه کن کردن خشونت از زندگی زنان و دختران به همراه توسعه صلح، دموکراسی و توسعه پایدار در این منطقه زمانی ممکن خواهد شد که زنان و دختران با ارزش تلقی شوند و توانایی‌شان در اعمال آزادانه حقوق بشر در مورد آنان تحت حمایت قرار گیرد.

۲۸ آبان ۱۳۹۳Leave a reply

Your email address will not be published.