صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  امسال ثبت ازدواج 3 د...
آبان
۲۸
۱۳۹۳
امسال ثبت ازدواج ۳ درصد کمتر از پارسال بود
آبان ۲۸ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

533373_GWschnGT

به گزارش خبر آنلاین به نقل از ایسنا، رئیس سازمان ثبت اسناد واملاک کشور گفت که این سازمان در هفت ماه نخست سال جاری ۳۱ میلیون و ۵۲۷ هزار و ۸۷۴ خدمت به مردم ارائه کرده است.

‌احمد تویسرکانی در نشست مطبوعاتی که به مناسبت راه اندازی کانون دفترداران و دفتریاران استان البرز برگزار شد، گفت: از ابتدای سال تا کنون ۳۱ میلیون و ۵۲۷ هزار و ۸۷۴ هزار خدمت از سوی این سازمان به مردم ارائه شده که در مقایسه با هفت ماه مشابه سال ۹۲ ، ۵۲ درصد رشد داشته است.

او با بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد خدمات به صورت الکترونیکی ارائه شده است، طی مدت مذکور در مجموع یک میلیون و ۶۱۶ هزار و ۶۰۵ سندمالکیت در کشور صادر شده که به نسبت مدت مشابه سال ۹۲ ، ۱۲ درصد رشد داشته است.

معاون قوه قضاییه گفت:‌در هفت ماه گذشته هشت میلیون و ۸۱۶ هزار و ۵۴۰ سند در دفترخانه های اسنادرسمی کشور صادر شده که در مقایسه با هفت ماه نخست سال ۹۲ ، ۱۰ درصد افزایش یافته است.

او در خصوص تعداد ازدواج و طلاق‌های ثبت شده از ابتدای سال تا آخر مهر ۹۳، گفت:‌ طی این مدت در مجموع ۴۵۳ هزار و ۱۴۷ ازدواج در کشور به ثبت رسیده که این آمار به نسبت هفت ماه مشابه سال ۹۲، سه درصد کاهش داشته است.

او ادامه داد:‌ طی این مدت ۹۰ هزار و ۹۵۹ طلاق نیز در کشور به ثبت رسیده که این آمار به نسبت مدت مشابه سال ۹۲ تغییری نداشته است.

معاون قوه قضاییه گفت:‌ طی هفت ماه گذشته این سازمان موفق شده ۱۹ هزار و ۲۲۶ میلیارد ریال از مطالبات معوق بانک ها را وصول کند که این آمار در مقایسه با سال گذشته ، ۱۳ درصد افزایش داشته است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در بخش دیگری از صحبت های خود به تعداد شرکت های ثبت شده تا آخر مهر ماه امسال اشاره کرد و گفت: طی این مدت ۳۳ هزار و ۶۰۶ شرکت در کشور ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال ۹۲ ،‌۱۱ درصد کاهش داشته است.

او گفت: تا آخر مهرماه امسال ۱۵۷۴ اختراع و ۹ هزار و ۷۹۲ علامت تجاری در کشور به ثبت رسیده است. تعداد علامت های تجاری ثبت شده در سال ۹۳ به نسبت مدت مشابه سال ۹۲ ، ۹۹ درصد افزایش داشته است.

او در پایان به تعداد طرح‌های صنعتی ثبت شده در هفت ماه گذشته نیز اشاره کرد و گفت که در مدت مذکور در مجموع ۱۹۰۹ طرح به ثبت رسیده است.

 ۲۸ آبان ۱۳۹۳Leave a reply

Your email address will not be published.