صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  مولاوردی در دیدار با...
آبان
۲۸
۱۳۹۳
مولاوردی در دیدار با وزیر امور زنان نیجریه: زنان و کودکان همیشه اولین قربانیان خشونت هستند
آبان ۲۸ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print
 14025_410
عکس : مهرخانه
همان‌طورکه می‌دانیم همیشه اولین قربانیان خشونت، زنان و کودکان هستند. به همین دلیل ما نیاز داریم با همبستگی، زمینه‌های اعمال این‌گونه خشونت‌ها را از بین ببریم. اقبالی هم که جامعه جهانی به پیشنهاد دکتر روحانی رییس‌جمهور ایران تحت عنوان “جهان علیه خشونت و افراطی‌گری” نشان داد، نشان‌دهنده نیاز جهان به آرامش،‌ صلح و ثبات است.
نشست مشترک شهیندخت مولاوردی؛ معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور و زینب ماینا؛ وزیر امور زنان و توسعه اجتماعی نیجریه عصر امروز در محل معاونت امور زنان و خانواده برگزار شد.

به گزارش مهرخانه، 
در این نشست زینب ماینا با اشاره به روابط دوجانبه و همکاری‌های خوب ایران و نیجریه گفت: علایق و تجارب مشترک زیادی بین ایران و نیجریه وجود دارد و برنامه‌های ایران برای توانمندسازی زنان، برنامه‌های جالبی است و ما باید از این تجارب به‌ویژه در حوزه زنان روستایی به بهترین نحو استفاده کنیم.‌۳۵ درصد انتصابات در دولت نیجریه مربوط به زنان است
وی افزود: در کشور نیجریه در پست‌های کلیدی مانند وزارت نفت، وزارت خارجه،‌ مسکن و کشاورزی؛ زنان عهده‌دار مسئولیت هستند. همچنین رییس دادگاه استیناف و رییس دیوان عالی نیجریه نیز خانم هستند. در واقع، ‌۳۵ درصد انتصابات در دولت نیجریه مربوط به زنان است.شما وضعیت بهتری برای زنان‌تان ایجاد کرده‌اید
وزیر امور زنان و توسعه اجتماعی نیجریه اظهار داشت: دولت نیجریه سیاست‌های متنوعی برای بهبود زندگی زنان دارد. از سوی دیگر،‌ اقتصاد ما خوب است و یکی از موفق‌ترین اقتصادهای غرب آفریقا را داریم. ما می‌خواهیم از تجربیات شما در زمینه زنان بهره‌ بگیریم؛ زیرا شما وضعیت بهتری برای زنان‌تان ایجاد کردید، اما مشکلات ما بیشتر است.

زنان ۷۰ درصد از محصولات غذایی را تولید می‌کنند
ماینا ضمن بیان این مطلب که ۶۰ تا ۷۰ درصد مردم نیجریه در روستاها ساکن هستند، بیان داشت: زنان ۷۰ درصد از محصولات غذایی را تولید می‌کنند. هیچ کشوری بدون مشارکت زنان به توسعه متوازن دست پیدا نمی‌کند و ما می‌توانیم در حوزه‌های مختلف مانند نفت، کشاورزی و … با ایران همکاری داشته باشیم. ضمن این که باید بگویم زنان ایرانی از آموزش و آزادی بیشتری برخوردار هستند و رویه‌هایی که ایران در مورد زنان خود اعمال کرده است می‌تواند مورد استفاده ما قرار بگیرد.

گویی دختران ایران دچار این مشکل شده بودند
در ادامه این نشست مولاوردی با اشاره به نزدیکی مردم ایران و نیجریه اظهار داشت: در مورد اتفاق بوکوحرام و ربوده‌شدن دختران نیجریه‌ای مردم ایران با کشور نیجریه احساس همدردی داشتند؛ به‌طوری‌که گویی دختران ایران دچار این مشکل شده بودند. ما همان زمان، مراتب اعتراض و تأثر خود را اعلام کردیم و حتی برنامه‌ای در یکی از دانشگاه‌ها با حضور دانشگاهیان و فعالان حوزه زنان داشتیم و این عمل غیرانسانی و غیراسلامی را که متأسفانه به نام دین انجام شده بود، محکوم کردیم.

وی افزود: از آن زمان هم همواره پیگیر اخبار این دختران هستیم و سرنوشت آنها مانند دختران ایرانی برایمان مهم است. ما امیدواریم دیگر در هیچ کجای دنیا شاهد این اعمال نباشیم که با خشونت و افراطی‌گری چهره دین اسلام را نزد جهانیان مخدوش می‌کند.

همیشه اولین قربانیان خشونت، زنان و کودکان هستند
معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده در ادامه گفت: همان‌طورکه می‌دانیم همیشه اولین قربانیان خشونت، زنان و کودکان هستند. به همین دلیل ما نیاز داریم با همبستگی، زمینه‌های اعمال این‌گونه خشونت‌ها را از بین ببریم. اقبالی هم که جامعه جهانی به پیشنهاد دکتر روحانی رییس‌جمهور ایران تحت عنوان “جهان علیه خشونت و افراطی‌گری” نشان داد نشان‌دهنده نیاز جهان به آرامش،‌ صلح و ثبات است.

۲۸ آبان ۱۳۹۳Leave a reply

Your email address will not be published.