صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  نه» اخوان المسلمین ...
اردیبهشت
۹
۱۳۹۲
نه» اخوان المسلمین مصر به اعلامیه سازمان ملل»
اردیبهشت ۹ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

خانه امن: به موجب اعلامیه سازمان ملل که قرار است امروز جمعه در کمیساریای عالی متخصص در امور زنان سازمان ملل مورد بحث و بررسی اعضا قرار گیرد، زنان می توانند بدون رضایت شوهر از وسایل جلوگیری از بارداری استفاده نمایند . اعلامیه سازمان ملل علاوه بر دادن حق سفر به زنان بدون اجازه شوهرانشان، برقراری روابط جنسی آزاد را برای دختران جوان نیز مجاز دانسته است.

در هشدار اخوان المسلمین نسبت به تصویب این قانون در سازمان ملل آمده است که “آزادی جنسی، حق سقط جنین و سفر بدون اجازه شوهر، به زنان اجازه خواهد داد تا با مردان برابر شوند و مردان را متعهد خواهد ساخت که در نگهداری از کودکان و انجام کارهای خانه با زنان شریک شوند.

اخوان المسلمین مصر در ماه مارچ ۲۰۱۳ ضمن هشدار به اعلامیه سازمان ملل متحد در باره “حقوق زنان”، این اعلامیه را برای جامعه بشریت “ویرانگر” توصیف کردند.

گروه اخوان المسلمین که محمد مرسی رئیس جمهور مصر از میان آنها به مقام ریاست جمهوری این کشور رسیده، در بیانیه رسمی خود ۱۰ دلیل را برای رد و محکومیت اعلامیه کمیساریای سازمان ملل ارائه داده که به اعتقاد این گروه محکومیت این اعلامیه از سوی مسلمانان جهان را توجیه می کند.

حزب “آزادی و عدالت” شاخه اخوان المسلمین روز پنجشنبه با انتشار بیانیه ای در وب سایت رسمی اش مخالفت شدید خود را با این اعلامیه اعلام داشته، آن را مخالف ارزش ها و چارچوب های اخلاقی جوامع اسلامی دانسته است.

ایران، روسیه و واتیکان ضمن همصدا شدن با مصر نسبت به مسائلی همچون آزادی جنسی دختران، منع بارداری و حقوق در نظر گرفته شده برای همجنسگرایان که در این اعلامیه صریحا به آن اشاره شده اعتراض کردند.

گروه اخوان المسلمین تاکید می کند که “این اعلامیه به زنان حق می دهد چنانچه شوهرانشان برخلاف میلشان با آنها هم بستر شوند، می توانند علیه آنها به اتهام تجاوز یا آزار و اذیت جنسی شکایت کنند. این عمل به مثابه تعدی یا تجاوز به یک زن غریبه که هیچ ارتباط قانونی و شرعی با شوهر ندارد تلقی خواهد شد و مجازات آن نیز به همان اندازه خواهد بود.”

مصر با در خواست تعدیل و بازنگری در این اعلامیه پیشنهاد کرد که کشورها با توجه به معتقدات و ارزش های ملی و مذهبی خود با این اعلامیه برخورد کنند، اما این پیشنهاد از سوی اغلب دیپلماتهای غربی رد شد. آنها می گویند این پیشنهاد به برخی کشورها فرصت خواهد داد که این قانون را به بهانه مخالفت با معتقدات دینی آنها زیر پا گذارند .

اخوان می گویند “این اعلامیه سازمان ملل با حمایت از هم جنس گرایان و زنان فاحشه، باعث می شود که فرزندان غیر شرعی از این زنان متولد شوند که پدران آنها مشخص نیستند.

در همین حال کشورهای عربی مصر، فلسطین، تونس و اردن از سازمان ملل خواستند تا قانونی را تصویب کند که به موجب آن کسی نتواند با بکارگیری مذهب به زنان توهین کرده یا ستم روا دارد.

در بیانیه اخوان المسلمین آمده است، کشورهای عربی که با این اعلامیه سازمان ملل متحد درباره حقوق زنان موافقت کرده اند جامعه مدنی و باورهای مردمانشان را نمایندگی نمی کنند.

منبع: العربیهLeave a reply

Your email address will not be published.