صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  زنان به راحتی خشونت ...
آبان
۲۲
۱۳۹۳
زنان به راحتی خشونت را در محیط زندگی و کار قبول نکنند
آبان ۲۲ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۱
image_pdfimage_print

25822

عکس: ایسنا

مدیرکل بانوان استانداری کردستان گفت: متاسفانه بسیاری از طلاق هایی که در جامعه ما اتفاق می افتد ریشه در خشونت علیه زنان دارد و این پدیده در سراسر دنیا ریشه دوانیده است.

به گزارش خبرنگار «زنان» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) -منطقه کردستان، لیلا آژیر در همایش حقوقی- اجتماعی خشونت در خانواده با محوریت خشونت علیه زنان، که در مجتمع فرهنگی و هنری فجر سنندج برگزار شد، اظهار کرد: پدیده خشونت به صورت پنهان و گسترده در جامعه وجود دارد و بسیاری از مراجعات زنان حین مراجعه به دادگاه‌ها درخواست طلاق، علیرغم وجود خشونت در زندگی آن را مطرح نمی‌کنند، چون خشونت را دلیل خوبی برای طلاق نمی دانند.

وی اعلام کرد: ما باید با فرهنگ خشونت پذیری از جانب زنان مقابله کنیم و اجازه ندهیم که زنان به راحتی خشونت را در محیط زندگی و کار قبول کنند، چرا که ناامنی های بعدی را به دنبال دارد.

آژیرعنوان کرد: باید سطح آگاهی حقوقی زنان را بالا ببریم تا نسل آینده و فرزندان آن‌ها آگاه به قانون و عاری از خشونت زندگی کنند.

مدیرکل امور بانوان استانداری کردستان در ادامه افزود: از آن جایی که پایه اصلی شخصیت کودکان از یک تا شش سالگی است در صورتی که خانواده هایی با وجود این فرزندان، خشونت را شاهد باشند بدون شک در آینده آن ها نیز این خشونت را در زندگی خود تکرار می کنند.

وی با اشاره به این که این همایش در کشور برای اولین بار برگزار می شود، افزود: این همایش در نوع خود استثنایی است و با استقبال خوب و اقبال عمومی صاحبنظران، اساتید دانشگاه، سازمان های مردم نهاد، فعالان حقوق زنان و جامعه رسانه روبرو شد.

موضوع خشونت در جامعه باید از خاموشی بیرون بیاید

آژیر هدف اصلی این همایش را طرح مساله خشونت دانست و تاکید کرد: موضوع خشونت در جامعه باید از خاموشی بیرون بیاید و انواع آن نیز مانند ضرب و جرح بدنی، تحقیر، بی توجهی و سرزنش کلامی مورد بررسی قرار گیرد.

مدیرکل بانوان استانداری کردستان خاطرنشان کرد: این همایش از سه دیدگاه جامعه شناسی، روانشناسی و حقوق مورد بررسی ارایه می شود و در سراسر کشور فراخوان همایش اطلاع رسانی شد.

وی در پایان یادآور شد: در این همایش سه پنل آموزشی داریم و ۳۰ مقاله به دبیرخانه ارائه شده است که شش مقاله برتر پذیرش شدند و پنج مقاله به صورت شفاهی ارائه می شود.

۲۲ آبان ۱۳۹۳  1. Azadeh said on آبان ۲۳, ۱۳۹۳

    اگر امکان دارد گزارش برگزاری همایش را هم بدهید.

Leave a reply

Your email address will not be published.