صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  93 هزار خانوار در چر...
آبان
۲۲
۱۳۹۳
۹۳ هزار خانوار در چرخه حمایت گری بهزیستی
آبان ۲۲ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

866

عکس: ایسنا

رییس سازمان بهزیستی گفت: ۹۳ هزار خانوار با ابعاد بیش از ۳٫۲ نفر وارد چرخه حمایتگری سازمان بهزیستی شده‌اند.

همایون هاشمی رییس سازمان بهزیستی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها گفت: این افراد از محل منابع داخلی و مشارکت‌های مردمی در ۲ ماه گذشته تحت خدمات سازمان قرار گرفته‌اند.

وی ادامه داد: در حال حاضر کمتر از ۳۰۰ هزار نفر پشت نوبتی در حوزه اجتماعی و توانبخشی داریم و در تلاش هستیم که در محل منابع دولتی و مشارکت‌های مردمی با توجه به صحبت‌های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این خصوص این تعداد را به صفر برسانیم.

رییس سازمان بهزیستی همچنین در ارتباط با برنامه وزارت رفاه در خصوص توانمندسازی مددجویان تحت پوشش گفت: این افراد از چرخه حمایتگری سازمان خارج نمی‌شوند.

هاشمی افزود: براساس این طرح افراد از چرخه حمایتگری خارج نمی‌شوند بلکه در جریان بسته‌های توانمندسازی که شامل اشتغال، مسکن و حمایت‌های اجتماعی مستمر تعریف شده هستند قرار می‌گیرند.

وی در این‌باره تصریح کرد: اگر مددجویان شاخص‌های لازم را برای احراز توانمندسازی داشته باشند بعد از یک فرصت شش‌ماهه عملا وارد یک مقطع جدید از زندگی می‌شوند و می‌توانند به طور مستقل زندگی کنند.

هاشمی در پایان اظهار کرد: زمانی که فرد دارای مسکن، اشتغال پایدار و همچنین حمایت‌های اجتماعی مناسب مانند بیمه و غیره باشد می‌تواند به طور مستقل زندگی کرده و به این ترتیب نمی توان گفت این فرد از چرخه حمایتگری خارج شده بلکه آن فرد شامل حمایت‌های پایدار اجتماعی شده است.

۲۱ آبان ۱۳۹۳Leave a reply

Your email address will not be published.