صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  درج مشخصات واقعی کود...
اردیبهشت
۹
۱۳۹۲
درج مشخصات واقعی کودکان تحت سرپرستی در شناسنامه
اردیبهشت ۹ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

خانه امن: معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از اصلاح لایحه حمایت از کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست مبنی بر «درج مشخصات واقعی کودک تحت سرپرستی در قسمت توضیحات شناسنامه» بنابر درخواست شورای نگهبان به علت جلوگیری از ازدواج با محارم و مسایل مربوط به امر “ارث” خبر داد.

محمد نفریه  در این خصوص افزود: آخرین ایراداتی که شورای نگهبان به این لایحه گرفته پنج مورد بود که چهار مورد آن اشکالات انشایی و مورد دیگر مربوط به درج مشخصات واقعی کودکان تحت سرپرستی دارای خانواده مشخص بود.

به گفته وی، ماده مربوطه یک آیین نامه دارد که بر اساس آن نحوه درج این موضوع مشخص و قرار است مشخصات اصلی کودک و همچنین خانواده وی در قسمت توضیحات شناسنامه درج شود.

نفریه با بیان اینکه اصلاحیه لایحه حمایت از کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست در کمیسیون اجتماعی مجلس مصوب شده، از بررسی آن در صحن علنی مجلس شورای اسلامی ظرف هفته آینده خبر داد و اظهار کرد: پس از تصویب این لایحه در مجلس شورای اسلامی، برای تایید نهایی به شورای نگهبان ارسال می‌شود که امیدواریم این آخرین عبور و مرور این لایحه باشد.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه پیش از این قرار بود “کد” مشخصی در قسمتی از شناسنامه کودک تحت سرپرستی درج شود که فقط برای سازمان بهزیستی و سازمان ثبت احوال قابل تعریف باشد، گفت: شورای نگهبان بنابر دلایلی اعلام کرد که با قید کد در شناسنامه کودکان تحت سرپرستی که دارای خانواده مشخص هستند، موافق نیست.

منبع: خبرگزاری ایسناLeave a reply

Your email address will not be published.