صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  دو همسرکشی به دلیل ا...
آبان
۲۱
۱۳۹۳
دو همسرکشی به دلیل اختلاف خانوادگی
آبان ۲۱ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

زندان

عکس:  irinn.ir

رسیدگی به دو پرونده همسرکشی توسط بازپرسان ویژه قتل آغاز شد. در یکی از این وقایع مردی همسرش را خفه کرده و در جنایت‌دوم‌، زنی شوهرش را با قرص‌برنج به ‌کام ‌مرگ کشانده است.

به گزارش فرارو، والدین زنی ۳۳ساله به نام پوران چندروز پیش وقتی با دخترشان تماس گرفتند و او به تلفن جواب نداد نگران شدند. آنها سپس با داماد خود به نام محسن تماس گرفتند، اما تلفن همراه او نیز خاموش بود. خانواده پوران به خانه دخترشان رفتند و وقتی کسی در را رویشان باز نکرد، یکی از شیشه‌ها را شکستند و داخل رفتند. آنها با صحنه‌ای غیرمنتظره مواجه شدند و جنازه دختر خود را مشاهده کردند.

  کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی استان خراسان‌رضوی وقتی از این ماجرا باخبر شدند، به محل حادثه رفتند و تحقیقات خود را آغاز کردند. نشانه‌ها حکایت از آن داشت که مرگ پوران طبیعی نیست، بلکه او به احتمال زیاد خفه شده است. متخصص کشیک پزشکی‌قانونی وقتی جسد را معاینه کرد، همین نظر را داد و اعلام کرد زن جوان بر اثر فشار بر عناصر حیاتی گردن و انسداد مجاری تنفسی، جان باخته است. ماموران در گام بعدی به بررسی خانه پرداختند. هیچ سرقتی انجام نشده بود و نشانه‌ای که بر حضور غریبه در منزل دلالت داشته باشد به دست نیامد.

 از طرفی محسن نیز ناپدید شده و تلفن همراه او خاموش بود. مجموعه این شواهد سبب شد شوهر مقتول در مظان اتهام قرار بگیرد. در این میان خانواده پوران توضیحاتی درباره زندگی خصوصی دخترشان دادند و گفتند: مقتول به‌دلیل اختلافاتی که با شوهر اولش داشت از او جدا شد و یک‌سال قبل با محسن ازدواج کرد. محسن به موادمخدر صنعتی اعتیاد داشت، اما چندماهی بود که مواد را ترک کرده بود. اما خیلی به‌ندرت از خانه بیرون می‌رفت و شغل مناسبی هم نداشت.

کارآگاهان بعد از شنیدن این اظهارات احتمال دادند جنایت به‌دلیل اختلافات خانوادگی رخ داده است، اما هیچ ردپایی از متهم نبود. به این ترتیب جسد به پزشکی‌قانونی منتقل شد تا تحقیقات ادامه یابد. یک‌روز بعد در حالی‌که محل جنایت تحت‌نظر بود، فردی مخفیانه وارد خانه شد. ماموران که احتمال می‌دادند این مرد همان متهم تحت‌تعقیب باشد، او را غافلگیر و بازداشت کردند.

محسن بعد از انتقال به پلیس آگاهی در بازجویی‌ها به اتهامش اعتراف کرد و گفت: «من و پوران اختلافاتی با هم داشتیم. روز حادثه نیز جروبحث کردیم و من که به‌شدت عصبانی شده بودم دستانم را دور گلویش انداختم و آنقدر فشار دادم که از حال رفت. وقتی متوجه شدم پوران فوت شده است، ترسیدم و از خانه فرار کردم. یک‌روز را آواره بودم تا اینکه تصمیم گرفتم به منزل برگردم و اوضاع را بررسی کنم اما به دام افتادم.» متهم بعد از ثبت اعترافاتش روانه بازداشتگاه شد و پرونده او در اختیار بازپرس ویژه قتل قرار گرفت.

در همین حال پرونده زنی که به قتل شوهرش متهم است روی میز بازپرس جنایی زنجان قرار گرفت. مردی چندروز پیش به بیمارستان منتقل شد و حدود نیم‌ساعت بعد جان باخت. پزشکان علت مرگ او را مسمومیت شدید تشخیص دادند و این نظر توسط متخصصان پزشکی‌قانونی نیز تایید و مشخص شد به مرد جوان که هاشم نام داشت، سم خورانده شده است.

 به این ترتیب همسر متوفی به نام نیلوفر به‌عنوان مظنون شماره‌یک پرونده، شناخته شد. این زن تنها کسی بود که می‌توانست به هاشم سم بخوراند. کارآگاهان قبل از بازداشت او به تحقیق پرداختند و فهمیدند مظنون با شوهرش اختلافاتی داشت. در ادامه مشخص شد نیلوفر چندروز قبل از طریق یکی از آشنایانش قرص‌برنج تهیه کرده است. این مرد وقتی تحت بازجویی قرار گرفت تایید کرد نیلوفر از او قرص‌برنج گرفته است.

به این ترتیب زن جوان بازداشت شد. او که ابتدا قصد داشت ارتکاب جنایت را انکار کند در بازجویی‌های تخصصی به قتل اعتراف کرد و گفت: «شوهرم می‌گفت به من علاقه زیادی دارد اما خیلی مرا تحت‌فشار می‌گذاشت و محدودم می‌کرد، به‌طوری که اجازه نمی‌داد تنهایی هیچ‌کاری بکنم. همین محدودیت‌ها و کنترل‌ها باعث شده بود از شرایط به‌شدت ناراضی شوم و در نهایت تصمیم گرفتم برای رهایی از این وضعیت هاشم را به قتل برسانم.»

متهم در ادامه اعترافاتش گفت: «از طریق یکی از اقوام قرص‌برنج تهیه کردم و آن را به شوهرم خوراندم. او بعد از خوردن قرص به‌شدت بدحال شد و بعد از انتقال به بیمارستان جانش را از دست داد. من فکر می‌کردم نقشه‌ای که کشیده‌ام حساب‌شده است و دستم رو نمی‌شود.»

بنابر این گزارش نیلوفر نیز در حال حاضر در بازداشت به‌سر می‌برد و تحقیقات از او برای افشای ابعاد دیگر پرونده همچنان ادامه دارد.

۲۱ آبان ۱۳۹۳Leave a reply

Your email address will not be published.