صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  تشدید مجازات اسیدپاش...
آبان
۲۰
۱۳۹۳
تشدید مجازات اسیدپاشی در دستور کار قوه قضائیه است
آبان ۲۰ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

20141110140107ch-اژه ای

عکس: خبرگزاری میزان

 سخنگوی قوه قضائیه با بیان اینکه تشدید مجازات اسیدپاشی در دستور کار قوه قضائیه است، گفت: دستگاه قضایی تمام تلاشش را به کار بسته است تا حوادثی چون اسیدپاشی  تکرار نشود و از سیستم انتظامی خواسته ایم تا مراقبت های لازم را جهت پیشگیری از بروز حوادث مشابه داشته باشد.

به گزارش خبرنگار حقوقی میزان، حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژیه با حضور در نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاری ها در نشستی خبری به پرسش های اصحاب رسانه پاسخ داد.

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به پرسش خبرنگار میزان در خصوص تشریح آخرین اقدامات قوه قضاییه در تقویت امنیت اجتماعی و پیشگیری از بروز حوادثی مشابه اسیدپاشی اظهار کرد: دستگاه قضایی تمام تلاشش را به کار بسته است تا حوادث اینچنینی تکرار نشود و ما از سیستم انتظامی خواسته ایم تا مراقبت های لازم را جهت پیشگیری از بروز حوادث مشابه داشته باشد.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش خبرنگار میزان که علت حوادثی چون اسیدپاشی را نقص قانون می‌دانید یا ریشه های فرهنگی گفت: ما از شما اصحاب رسانه می خواهیم تا با اطلاع رسانی و آگاهی بخشی های بهنگام زمینه را فراهم کنید تا مردم کمتر دچار چنین مشکلاتی شوند.

سخنگوی قوه قضاییه همچنین در مورد مسائل حقوقی مرتبط با جرم اسیدپاشی عنوان کرد: از نظر حقوقی و مجازات های مربوط به این حادثه به تشدید مجازات ها در این زمینه مبادرت می کنیم که البته باید مجازات های سخت و بازدارنده تری طبق قانون مقرر شود.

محسنی اژیه ادامه داد: عده ای از حقوقدانان معتقدند قوانینی که در خصوص اسیدپاشی مطرح است هم اکنون می تواند مورد استناد دادگاه ها باشد اما با توجه به اینکه جرم اسیدپاشی جرم زشت و بسیار خشنی است و آثار بسیار بدی برای مجنی علیه دارد به نظر می رسد باید در قوانین مجازات اسیدپاشی تجدیدنظر کرد و این در دستور کار قوه قضاییه است.

۱۹ آبان ۱۳۹۳Leave a reply

Your email address will not be published.