صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  ازدواج مجدد 10هزار ز...
آبان
۲۰
۱۳۹۳
ازدواج مجدد ۱۰هزار زن سرپرست خانواده تحت پوشش کمیته امداد در سال جاری  
آبان ۲۰ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

20141110121434ch-index

عکس: میزان نیوز

معاون فرهنگی و آموزشی کمیته امداد از پیش بینی ازدواج مجدد ۱۰هزار زن سرپرست خانواده تحت پوشش کمیته امداد خبر داد.

اکبر میرشکار در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی میزان، درباره ازدواج مجدد زنان سرپرست خانواده اظهار کرد: در حقیقت این افراد حق زندگی دارند. البته  گروهی که به دلیل اعتیاد و… از همسران خود جدا شده‌اند، بایدتوانمند شوند که براین اساس این کمیته از سال ۹۱ برای آماده سازی جامعه هدف خود اقداماتی با رویکرد مشاره‌ و آموزش را در دستور کار خود داده است.

وی در ادامه با بیان این مطلب که حوزه فرهنگی کمیته امداد با هدف آماده سازی این قشر از زنان، اقداماتی همچون ارائه مشاوره‌های گروهی را در طرح هایی تحت عنوان مثبت اندیشی و برگشت به زندگی موفق اجرایی کرده است، افزود: درسال گذشته ۲۱ هزار نفر از زنان سر پرست خانوار تحت آموزش‌های تخصصی ویژه قرار گرفتند.

به گفته معاون فرهنگی و آموزشی کمیته امداد، در سال گذشته موفق شدیم با انجام مشاورهای  ۷۳۳ زنان را به زندگی قبلی خود برگردانند. همچنین ۳ هزارو ۵۹۲ نفر زنان ازدواج مجدد کردند.

میرشکار در ادامه با بیان این مطلب که بسته‌های تشویقی برای خانواده‌های این قشر در نظر گرفته شده است، گفت: تامین هزینه تحصیل فرزندان و قطع نشدن مستمری فرزندان از موارد تشویقی جهت ازدواج مجدد زنان سرپرست خانوار از جمله برنامه های کمیته امداد است.

معاون فرهنگی و آموزشی کمیته امداد در خاتمه خاطر نشان کرد: طبق برآوردهای صورت گرفته این کمیته در تلاش است تا پایان سال جاری شرایط ازدواج مجدد را برای ۱۰ هزار نفر از زنان سرپرست فراهم کند تا با زندگی جدید بخشی از مشکلات آن‌ها برطرف شود.

۱۹ آبان ۱۳۹۳Leave a reply

Your email address will not be published.