صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »   ارائه پیشنهاد تأسیس...
آبان
۲۰
۱۳۹۳
 ارائه پیشنهاد تأسیس “مرجع ملی صیانت از زنان در برابر خشونت” به دولت
آبان ۲۰ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

amir kholousi (3)عکس: امیر خلوصی/ ایسنا

  معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: پیشنهاد راه‌اندازی مرجع ملی صیانت و حمایت از زنان را هفته گذشته به دولت ارائه کردیم و قرار است در کمیسیون اجتماعی دولت بررسی شود.

شهیندخت مولاوردی در گفت‌وگو با خبرنگار «زنان» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با بیان اینکه در حال حاضر دو موضوع در زمینه تامین امنیت زنان با یکدیگر مخلوط شده است، اظهارکرد: یکی از این موارد لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت است. این لایحه از طرف مرکز امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری در دولت دهم مطرح شده و در کمیسیون لوایح دولت متوقف شده بود.

وی افزود: بررسی‌های لازم روی این لایحه به اتمام رسیده و بخش قضایی این لایحه به قوه قضاییه داده شد و ما تأسیس مرجع ملی صیانت و حمایت از زنان را پیشنهاد دادیم.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده از دیگر پیگیریهای معاونت امور زنان ریاست جمهوری برای زنان گفت: یکی دیگر از موضوعات مربوط به امنیت زنان تهیه “سند ملی امنیت اجتماعی زنان و کودکان” است که در ماده ۲۲۷ برنامه پنجم توسعه به آن پرداخته شده است و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری به عنوان یک همکار در تدوین این سند نقش دارد. البته این سند با لایحه تامین امنیت زنان متفاوت است.

۱۸ ابان ۱۳۹۳

 Leave a reply

Your email address will not be published.