صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  تاکید یونیسف بر تضمی...
آبان
۱۶
۱۳۹۳
تاکید یونیسف بر تضمین امنیت کودکان در بحران اوکراین
آبان ۱۶ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

Za Rodinu

عکس: Za Rodinu

 صندوق کودکان سازمان ملل متحد موسوم به یونیسف در بیانیه‌ای در واکنش به حمله توپخانه‌ای به مدرسه‌ای در شرق اوکراین و کشته شدن دو نوجوان در اثر آن از همه طرف‌های درگیر در اوکراین خواست امنیت کودکان را تضمین کنند.

 به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از نووستی، یونیسف در بیانیه‌ای اعلام کرد: سازمان یونیسف از اینکه اطلاع یافته در نتیجه حمله توپخانه‌ای حیاط یک مدرسه در شهر دونتسک اوکراین در پنجم نوامبر ۲۰۱۴، دست کم دو نوجوان کشته و چهار تن دیگر زخمی شدند، متاسف است. ما در سازمان یونیسف عمیق‌ترین تسلیت خود را به خانواده‌های این کودکانی که کشته یا مجروح شدند ابراز می‌کنیم.

در ادامه این بیانیه آمده است: یونیسف به همه طرف‌های درگیری اوکراین یادآور می‌شود که مسوولیت دارند تا کودکان را از آسیب مصون نگاه دارند.

 کمیته تحقیقات دولت روسیه اعلام کرده که نیروهای دولتی اوکراین به فرمان وزارت دفاع و گارد ملی این کشور به بمباران توپخانه‌ای این مدرسه در شهر دونتسک پرداختند.

 دادستان‌های روس به گشایش یک پرونده جنایی درباره این حمله اقدام کرده‌اند.

در مقابل شورای دفاع و امنیت ملی اوکراین نیز شبه نظامیان جدایی طلب را متهم به انجام این حمله کرده و علیه آنها پرونده جنایی باز کرده است.

 بنا به اعلام سازمان ملل از زمان بالا گرفتن جنگ در شرق اوکراین در ماه آورین تاکنون بیش از چهار هزار نفر در نتیجه این جنگ کشته شده‌اند.

 ۱۶ آبان ۱۳۹۳Leave a reply

Your email address will not be published.