صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  نباید مجردها از عضوی...
آبان
۱۵
۱۳۹۳
نباید مجردها از عضویت در هیات علمی دانشگاه‌ها محروم شوند
آبان ۱۵ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

220221-261

عکس: ایلنا

بیشتر افرادی که دکتری می‌گیرند شرایط ازدواج را ندارند و معمولا تا پیش از فارغ التحصیلی بیکار بوده و تنها به تحصیل مشغول بوده‌اند.

رئیس دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی در مورد بخشی از لایحه حمایت از خانواده که در مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است؛ گفت: ممنوعیت استخدام افراد مجرد در هیات علمی دانشگاه‌ها کار درستی نیست.

«محمد حسین پناهی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در مورد ممنوعیت استخدام افراد مجرد در هیات علمی دانشگاه‌ها که در بخشی از لایحه حمایت از خانواده مطرح شده، گفت: به نظر من ضرورتی برای این کار وجود ندارد زیرا بسیاری از اعضای جدید هیات علمی‌ها مجرد هستند و پس از استخدام تشکیل زندگی می‌دهند.

وی ادامه داد: بیشتر افرادی که دکتری می‌گیرند شرایط ازدواج را ندارند و معمولا تا پیش از فارغ التحصیلی بیکار بوده و تنها به تحصیل مشغول بوده‌اند.

رئیس دانشکده علوم اجتماعی علامه طباطبایی افزود: زمان می‌برد تا جوانان تازه فارغ التحصیل شده کار مناسبی پیدا کرده و شرایط ازدواج را به دست آورند، بنابراین درست نیست که افراد مجرد از عضویت در هیات علمی محروم شوند.

پناهی افزود: همچنین زنان بخشی از اعضای هیات علمی‌ دانشگاه‌ها هستند که ازدواجشان همیشه به اختیار خودشان نیست و نمی‌توانند برای آن از کسی خواستگاری کنند.

این استاد جامعه‌شناسی تصریح کرد: معمولا افراد در سن ۳۰سالگی و یا کمتر از آن دکتری می‌گیرند و اگر بعد از فارغ التحصیلی از جهات مختلف همچون مسائل اقتصادی و خانوادگی آمادگی ازدواج نداشته باشند، نمی‌شود برای آنها محدودیت قائل شد.



Leave a reply

Your email address will not be published.