صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  ایجاد دو گرمخانه برا...
آبان
۱۵
۱۳۹۳
ایجاد دو گرمخانه برای زنان بی‌خانمان در تهران
آبان ۱۵ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

220344-220عکس: ایلنا

امسال دو مرکز برای زنان بی‌خانمان در نظر گرفته شده که به زودی بهره‌برداری خواهد شد و حدود ۲۰۰نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد.

معاون توسعه خدمات اجتماعی سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران از تاسیس ۲گرمخانه در تهران برای زنان بی‌خانمان خبر داد.

رضاجهانگیری فر در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در مورد ظرفیت گرمخانه‌های شهر تهران گفت: تا پایان ماه ظرفیت گرمخانه‌ها ۴به هزار نفر خواهد رسید، مراکز جدید در مناطق ۱۲و ۱۹ایجاد شده‌اند و دیگر مناطق هم در حال آماده کردن فضایی به صورت اضطراری برای افراد بی‌خانمان هستند.

وی ادامه داد: همچنین امسال دو مرکز برای زنان بی‌خانمان در نظر گرفته شده که به زودی بهره‌برداری خواهد شد و حدود ۲۰۰نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد.

جهانگیری‌فر در مورد ایجاد گرمخانه برای نگهداری از کودکان افزود: از آنجا که نگهداری از کودکان وظیفه بهزیستی است برنامه‌ای در این مورد به شهرداری ابلاغ نشده و از نظر قانونی نیز شهرداری اجازه ایجاد مرکزی برای نگهداری اداره شبانه از کودکان را ندارد.

معاون توسعه خدمات اجتماعی سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران افزود: البته برای کودکان کار در زمستان طرح «زمستان امن برای کودکان» را در نظر داریم که با کمک NGO‌ها میان کودکان کار، لباس و غذای گرم توزیع می‌شود؛ همچنین در محلات اماکنی در نظرگرفته شده که کودکان کار در طول روز از فضای گرم آن استفاده کنند.

۱۵ آبان ۱۳۹۳Leave a reply

Your email address will not be published.