صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  بيش از نود هزار کودک...
آبان
۱۳
۱۳۹۳
بیش از نود هزار کودک در انگلیس بی خانمان هستند          
آبان ۱۳ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

15712567012_4211066a58_z

عکس: Festival della Scienza

به گزارش واحد مرکزی خبر، یک موسسه خیریه در انگلیس در تحلیلی از آمار دولت این کشور درباره تعداد افراد بی‌خانمان اعلام کرد در آستانه سال نو میلادی بیش از نود هزار کودک انگلیسی فاقد خانه و سرپناه هستند.

گروه خیریه موسوم به شِلتر (سرپناه) در انگلیس و اسکاتلند که به افراد بی خانمان کمک می کند اعلام کرد در پاسخ به شرایط بحرانی این کشور، درخواست دریافت کمک های فوری را مطرح خواهد کرد.

کمبل راب مدیر اجرایی این سازمان ضمن درخواست از مردم برای کمک مالی در این زمینه گفت:«این قابل قبول نیست که در قرن بیست و یک کودکان بی خانمان از فشارهای عاطفی شدید رنج ببرند و مجبور باشند برای رفتن به مدرسه سه ساعت در راه باشند و شام خود را کف خیابان بخورند.»

وی افزود:«همکاران ما با خدمات خستگی ناپذیر خود تلاش خواهند کرد در طول کریسمس امسال به افرادی که خانه ندارند کمک کنند ولی رسیدگی به نیازهای همه خانواده هایی که به کمک های ما محتاج هستند روز به روز سخت تر می شود.»

این موسسه در گزارشی اعلام کرد آمار جدید دولتی نشان می دهد تعداد افرادی که از اقامتگاه های موقت برای گذراندن شب استفاده می کنند در سه سال گذشته دو برابر شده است.

بررسی ها نشان می دهد کودکانی که در این قبیل اقامتگاه ها زندگی می کنند امنیت کافی ندارند و در معرض خطراتی از قبیل درگیری و دعوا و سوء استفاده از مواد مخدر و الکل قرار دارند.

این سازمان اعلام کرد اقدام دولت انگلیس در اجرای سیاست ریاضت اقتصادی باعث شده است بسیاری از خانواده ها از عهده تامین هزینه های خانه بر نیایند. افزایش هزینه ها همچنین باعث شده است بسیاری از خانواده ها به مکان هایی که هزینه زندگی پایین تر است نقل مکان کنند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه از لندن، از زمان اجرای سیاست های ریاضتی بیش از یک میلیون نفر از مردم انگلیس برای تامین غذای روزانه خود به سازمان های خیریه وابسته شده اند.

۱۳ آبان ۱۳۹۳Leave a reply

Your email address will not be published.