صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  میرگلوی بیات مطرح کر...
آبان
۱۳
۱۳۹۳
میرگلوی بیات مطرح کرد: انتقاد از اجرایی نشدن سند امنیت زنان و کودکان از سوی دولت
آبان ۱۳ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

80286_thum

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، از اجرایی نشدن سند امنیت زنان و کودکان از سوی دولت انتقاد کرد.

شهلا میرگلوی بیات در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از اجرایی نشدن سند امنیت زنان و کودکان از سوی دولت، افزود: اجرای این سند بر اساس ماده ۲۲۷ قانون برنامه پنجم توسه تکلیفی است که بر دوش دولت است اما متاسفانه شکل اجرایی به خود نگرفته است.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ماده ۲۲۷ قانون برنامه پنجم توسعه بر این امر اشاره دارد که دولت نسبت به تهیه و تدوین « سند ملی امنیت بانوان و کودکان در روابط اجتماعی» با مشارکت و برنامه‌ریزی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، قوه قضائیه، سازمان بهزیستی کشور، شهرداری، وزارت کشور، شورای عالی استانها، مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، وزارتخانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و کار و امور اجتماعی توسط دولت در طول سالهای برنامه اقدام قانونی به عمل آورد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: این قانون مصوب مجلس است اما ۴ سال است که هیچ اقدام عملی برای اجرای این سند شکل نگرفته است.

وی یادآور شد: دولت موظف است آیین نامه های این سند را تنظیم کرده و آن را به دستگاه های ذی ربط ابلاغ کند اما هنوز اقدامات اجرایی آن از سوی دولت صورت نگرفته است.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، گفت: با وجود آنکه این فراکسیون همچنان اجرای این مصوبه را از معاونت امور زنان دولت پیگیری می کند اما باز هم شاهد اجرایی نشدن آن از سوی دولت هستیم.Leave a reply

Your email address will not be published.