صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  ازدواج ناکام زنان در...
اردیبهشت
۶
۱۳۹۲
ازدواج ناکام زنان در سایت های همسریابی
اردیبهشت ۶ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

خانه امن: به گزارش مهرخانه، رییس پلیس فتای خراسان رضوی با اشاره به اینکه در سایت‌های همسریابی کاربران باید دقت داشته باشند که قبل از هر اقدامی، تحقیقات لازم را در مورد طرفین انجام دهند، یادآور شد: در فضاهای مجازی کاربران خود را به دروغ با نام‌های دیگری معرفی می‌کنند و باید افراد از این جهت دقت لازم را انجام دهند.

وی در خصوص اینکه زنان بیشترین آسیب را در سایت‌های همسریابی می‌بینند گفت: کاربران زن در فضاهای مجازی خصوصا سایت‌های همسریابی دچار ازدواج‌های ناکام شده که اکثر آنها دچار شکست می‌شوند. عرفانی در خصوص خریدهای اینترنتی خاطرنشان کرد: در خریدهای اینترنتی باید آدرس معتبر، شماره تلفن ثابت افراد شناسایی شود و کالاهایی که در این فضاها تبلیغ می‌شود باید نسبت به مشخصات آن کالا آگاهی‌های لازم را به دست آورند.

وی با اشاره به اینکه روز به روز استفاده از فضای مجازی بیشتر می‌شود خاطرنشان کرد: از آنجایی که بحث دولت الکترونیک مطرح است و کارها به صورت الکترونیکی ارائه می‌شود، افراد باید آگاهی خود را در این زمینه بالا ببرند تا دچار آسیب نشوند. رییس پلیس فتای خراسان رضوی با بیان اینکه بیشترین جرایم در فضاهای سایبری جرایم مالی، مسائل حیثیتی و اخلاقی است خاطرنشان ساخت: باید آگاهی خود را نسبت به استفاده از این فضاها بالا ببریم همچنین نباید رمز و پسورد خود را در اختیار کسی قرار دهیم.

وی با بیان اینکه در سال ۹۱کل کافی‌نت‌های استان را ساماندهی کرده‌ایم یادآور شد: متصدیان کافی‌نت‌ها بدانند که اگر مسایل شخصی در سیستم‌های خود داشته باشند باید سریعا آنها را از بین ببرند. عرفانی عنوان کرد: شهروندان می‌توانند برای هرگونه سوالات در زمینه فضای سایبری با شماره تلفن‌های ۲۱۸۳۸۹۳ و ۲۱۸۳۹۱۸ تماس حاصل فرمایند.

وی با اشاره به اینکه جرم‌هایی که در این فضا صورت می‌گیرد مانند جرم‌های سنتی است افزود: چه بالا رفتن از دیوار و چه وارد حساب شخصی اشخاص شدن جرم محسوب می‌شود.Leave a reply

Your email address will not be published.