صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  مبارزه با ارواح، برا...
آبان
۹
۱۳۹۳
مبارزه با ارواح، برای حفظ و دفاع از خود
آبان ۹ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
, , , , , , ,
image_pdfimage_print

WoA_MonicaPaulus_300x300_EN jpg

عکس: UN/DPI/Monica Paulus

مترجم: نگار

اتهام جادوگری میان جوامع ساکن در ارتفاعات “پاپوآ گینه نو” رایج است. مردم غالبا براین باورند که مرگ، بیماری، سرقت و یا تصادف ریشه در جادوگری دارد که اغلب کار یک زن تبه کار است. مونیکا پلوس فعال حقوق بشرمحافظت از این قبیل زنان را که به اشتباه متهم می شوند به عهده دارد. او بی باک، مصمم و صریح است و زنان و دختران زیادی را که متهم به جادوگری بوده اند را از مجازات های خشونت آمیز و یا مرگ نجات داده است.

به دلیل مخالفت افکار عمومی، مونیکا برای حفاظت از این زنان،اغلب آنها را از جوامع آنها جابجا می کند. او زمین و آسمان را بهم می دوزد تا اطمینان حاصل کند که آنها به عدالت دسترسی دارند. او به دادگاه می رود و استراحت ندارد تا زمانی که مجرمان مجازات شوند، گاهی برنده است و گاهی بازنده اما مونیکا حاضر نیست تسلیم شود و دست بکشد.

“دو عامل به من کمک کرده تا به جایی که امروز هستم برسم؛ خواسته قلبی من و اینکه خودم نیز قربانی خشونت بوده ام.آن زمان که یک قربانی بودم هیچ کسی در کنار من نبودبنابراین می خواهم برای زنان دیگر کسی باشد.ما باید حامی یکدیگر باشیم و به خاطر داشته باشیم که انجام این کار ضروری است. قربانیان خیلی خوشحال می شوند اگر یک حامی برای دفاع از آنها وجود داشته باشد، این محرک من برای دفاع از حقوق بشر است.”

هر روز که می گذرد اعتقاد راسخ او به حمایت و دفاع از زنان متهم قوی تر و بیشترمی شود.

او می گوید: “شما هرگز نباید خود را به دلیل زن بودن دست کم بگیرید، هر کاری را که فکر می کنید می توانید انجام دهید؛ می توانید انجام دهید. ما باید در کنار هم بایستیم و از حقوق انسانی یکدیگر حمایت و دفاع کنیم. تا زمانی که احترام وجود نداشته باشد، دنیا تعادل ندارد.”

 ۱۵ May 2014

لینک منبع

 

 Leave a reply

Your email address will not be published.