صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  يونيسف از افزايش فقر...
آبان
۶
۱۳۹۳
یونیسف از افزایش فقر کودکان در ۲۳ کشور از ۴۱ کشور ثروتمند جهان خبر داد
آبان ۶ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

ilعکس:  bitrin.com
یونیسف سه شنبه در گزارشی اعلام کرد بین سال های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ فقر در میان کودکان در ۲۳ کشور از ۴۱ کشور ثروتمند جهان افزایش یافته است.
به گزارش شبکه خبر، صندوق کودکان ملل متحد هشدار داد فقدان واکنش کشورها می تواند موجب خطرهایی در بلند مدت مانند کندی رشد جمعیت شود.
این گزارش مرکز تحقیقات صندوق کودکان ملل متحد تاکید کرد در طول چهار سال ، در ۲۳ کشور ثروتمند جهان ، فقر پولی کودکان به سبب بحران با تفاوت های گسترده بر اساس کشورها ، افزایش یافته است .
این سازمان تصریح کرد فقر کودکان در سال ۲۰۰۸ بر پایه خط فقری که شصت درصد درامد متوسط تعیین شده ، محاسبه شده است .
این میزان برای سال ۲۰۱۲ با استفاده از همین خط فقر که تورم در آن لحاظ شده ، سنجیده شده است .
نتایج این مقایسه نشان می دهد که کشورهای جنوب اروپا شامل اسپانیا ، یونان و ایتالیا و همچنین کرواسی ، کشورهای بالتیک و سه کشور به شدت آسیب دیده از رکود اقتصادی شامل ایرلند ، ایسلند و لوکزامبورگ شاهد شدیدترین افزایش فقر کودکان در این دوره بوده اند.
یونیسف اعلام می کند در مجموع ، شمار کودکانی که در طول دوره بحران وارد فقر شده اند از شمار کودکانی که از سال ۲۰۰۸ از فقر خارج شده اند دو میلیون و ۶۰۰ هزار تن افزایش یافته است ( شش میلیون و ۶۰۰ هزار کودک در برابر چهار میلیون کودک)
به گزارش خبرگزاری فرانسه از پاریس ، حدود ۷۶ میلیون و ۵۰۰ هزار کودک نیز در ۴۱ کشور مرفه در فقر زندگی می کنند.
این بحران همچنین به شدت به جوانان لطمه وارد کرده است .
یونیسف تاکید می کند میزان جوانان ۱۵ تا ۲۴ ساله ای که تحصیل نمی کنند و یا دوره های آموزش حرفه ای را طی نمی کنند و به کار اشتغال ندارند ۳۰ درصد در کرواسی ، یونان ، قبرس ، ایتالیا و رومانی افزایش یافته است .
این نهاد سازمان ملل متحد نتیجه گیری می کند:« نبود پاسخ جسارت آمیز کشورها ممکن است پیامدهای منفی در بلند مدت برای جوامع داشته باشد.»

۶ آبان ۱۳۹۳Leave a reply

Your email address will not be published.