صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  قربانی کودک‌آزاری دو...
آبان
۶
۱۳۹۳
قربانی کودک‌آزاری دوباره سر از بیمارستان درآورد
آبان ۶ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

4159

«ریماس» قربانی ۹ ساله کودک‌آزاری که دو سال پیش بر اثر آزار و اذیت مادرش به بیمارستان منتقل شده بود دوباره روانه بیمارستان شد.

به گزارش سرویس حوادث خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ریماس دانش‌آموز ۹ ساله کلاس سوم ابتدایی در جده است که وقتی آموزگارانش علائم کودک آزاری و کبودی را روی بدنش مشاهده می‌کنند به بیمارستان منتقل می‌شود. این دختربچه دو سال پیش نیز بر اثر شکنجه‌های مادرش روانه بیمارستان شد اما این بار مادرش مدعی شد کارگر خانگی آنها ریماس را مورد آزار و اذیت قرار داده و بدن او را سوزانده است.

آموزگاران ریماس بلافاصله پس از مشاهده علائم آزار و اذیت روی بدن او، ریماس را به بیمارستان کودکان و زایشگاه العزیزیه برده و در آنجا پزشکان، این دختربچه را تحت معاینه قرار می‌دهند. آنها متوجه بدرفتاری شدید و علائم سوختگی روی بدن او می‌شوند و موضوع را با پلیس در میان می‌گذارند. بلافاصله کمیته‌ای برای بررسی وضعیت ریماس و تحقیق درباره یافتن عاملان این اقدام غیرانسانی تشکیل می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه سعودی گازته، صالح سرمان، رییس صیانت از خانه اداره امور اجتماعی جده با بیان مطالب فوق افزود که به محض بهبود این کودک و مرخص شدن از بیمارستان، او در خانه مراقبت مرکز امور اجتماعی نگهداری می‌شود تا با مذاکره با خانواده‌اش به وضعیت او رسیدگی شود.

احمیده الغمدی، مدیرخانه مراقبت می‌گوید: مادر ریماس از همسرش جدا شده و هر دو نیز سوءرفتار با دخترشان را رد کرده‌اند اما مادر ریماس مدعی شد کارگر خانگی آنها وی را مورد آزار و اذیت قرار داده است.

الغمدی افزود: وقتی از خود ریماس در این باره سوال کردیم وی نقش کارگر خانگی را در آزار و اذیت خود رد کرد. از سوی دیگر پدر این دختربچه نیز همسر سابقش را عامل اصلی آزار و اذیت دخترش معرفی کرده و تاکید کرد این نخستین بار نیست که دخترش قربانی این بدرفتاری‌ها می‌شود. پدر و مادر این دختر از سوی پلیس تحت بازجویی قرار گرفتند که نتایج آن به اداره امور اجتماعی ارائه خواهد شد.

۵ آبان ۱۳۹۳Leave a reply

Your email address will not be published.