صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  عابد فتاحی: اسیدپاشی...
آبان
۲
۱۳۹۳
عابد فتاحی: اسیدپاشی صرفا از افکار «داعشی» برمی‌آید
آبان ۲ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

Fetahi-300x281

عکس:  javanpress.ir

بیش از صد معترض به جریان اسیدپاشی‌های زنجیره‌ای در اصفهان مقابل در شمالی مجلس تجمع کرده‌اند و به ضعف قوانین و برخورد با متخلفان در این زمینه اعتراض دارند. کمی آنسوتر بهارستانی‌ها مشغول تصویب بندهای مختلف طرح «حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر»‌اند و کمتر گوشی صدای معترضان خارج از مجلس را می‌شنود.

به گزارش آفتاب عابد فتاحی، نماینده ارومیه تنها نماینده‌ای است که دستکم برای دیدن حضور معترضان رفته و حالا به خبرنگار «آفتاب» می‌گوید: «زنان حق اعتراض دارند، حتی اگر در تمام میدان‌های شهر هم به نشانه اعتراض بنشینند، باز هم حق دارند چرا که آسایش و آرامش از زنان جامعه سلب شده و این اتفاق خوبی نیست.»

او همچنین رفتاری شبیه اسیدپاشی بر چهره زنان را برگرفته از افکار داعشی می‌داند: «متاسفم که هنوز برخی نمایندگان مجلس قصد دارند ماجرای غم‌انگیز اسیدپاشی‌های اصفهان را به انتقام‌گیری‌های عشقی تقلیل دهند. پشت پرده این اسیدپاشی‌ها در ذهن من چیزی است که امیدوارم نتایج پلیس آن را تایید نکند.»

فتاحی همچنین درباره طولانی‌شدن روند رسیدگی به پرونده اسیدپاشی‌های زنجیره‌ای در استان اصفهان می‌افزاید: «شهر در سکوت فرارفته و زنان حتی از ترددهای عادی در شهر هم پرهیز دارند. سردار احمدی‌مقدم هم از افزایش تعداد اسیدپاشی‌ها به ۷مورد در یک ماه گذشته در اصفهان خبر داده و همه این‌ها نشان از آن دارد که وضعیت چندان مساعد نیست و از مسوولان می‌خواهیم که هر چه سریعتر سرنخ‌ها را به دست آورد و افراد مظنون را شناسایی کنند.»

آنطور که سردار احمدی‌مقدم خبر داده یک ماهی است که ماجرای اسیدپاشی در اصفهان کلید خورده اما او کماکان بر این باور است که یک فرد در تمام این موارد حضور داشته و گزینه بدحجابی را به طور کامل رد کرده است.

برخی نمایندگان مجلس این روزها در گفت‌وگوها تعداد مصدومان اسیدپاشی را کمتر از ۴نفر و ۷نفر جلوه می‌دهند.

آصفری، عضو کمیسیون امنیت مجلس در همین زمینه می‌گوید: «شایعه‌سازی در زمینه اسیدپاشی بالا گرفته؛ این در حالی است که تنها یک نفر مورد آسیب واقع شده که آن هم ماجرای انتقام‌گیری عشقی در میان بوده اما برخی سعی دارند این مساله را با برخورد برخی نیروها با بدحجابان متصل کنند.»

مجلس بیش از آنکه درگیر رسیدگی به مساله اسیدپاشی‌های اصفهان باشد، درگیر تصویب مواد مختلف طرح آمران به معروف و ناهیان از منکر است. طرحی که به گفته نمایندگان منتقد، آزادی‌های شهروندی را به سر حد امکان کاهش داده و به برخی افراد مجوز دخالت می‌دهد.

کمیسیون قضایی مجلس نه تنها کمیته‌ای را برای بررسی موضوع به اصفهان نفرستاد که در پیگیری موضوع هم دقت عمل خاصی از خود نشان نداد.

۲ ابان ۱۳۹۳Leave a reply

Your email address will not be published.