صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  هر 5 دقیقه یک کودک ق...
مهر
۳۰
۱۳۹۳
هر ۵ دقیقه یک کودک قربانی خشونت می‌شود
مهر ۳۰ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

Bar Fabella

عکس: Bar Fabella

یک موسسه خیریه انگلیس در یونیسف در گزارشی پیش‌بینی کرد: احتمال می‌رود سال آینده میلادی روزانه حدود ۳۴۵ کودک زیر ۲۰ سال قربانی خشونت شوند.

به گزارش سرویس اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این موسسه خیریه در گزارش جدید خود منتشر کرد که در هر پنج دقیقه یک کودک در سراسر جهان قربانی خشونت می‌شود و جان خود را از دست می‌دهد. بنابر این گزارش اغلب مرگ و میرهای کودکان مربوط به وقایع جنگی نبوده است. این گزارش می‌افزاید: میلیون‌ها نوجوان زیر ۲۰ سال در جوامع،‌ مدارس و خانه‌های خود احساس ناامنی می‌کنند.

به گزارش بی بی سی، این موسسه همچنین سرعت بالای رشد شهرنشینی در جوامع مختلف، آمار بالای بیکاری جوانان و افزایش نابرابری‌ها را به عنوان عوامل تاثیرگذار بر این پدیده مورد انتقاد قرار داده است.

گزارش نماینده انگلیسی یونیسف با عنوان «کودکان در معرض خطر: برای پایان دادن خشونت علیه کودکان اقدام کنید» منتشر شده است. در این گزارش هشدار داده شده که در سال آینده احتمال مرگ روزانه ۳۴۵ کودک زیر ۲۰ سال بر اثر خشونت وجود دارد، مگر اینکه دولت‌ها اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهند.

یافته‌های این گزارش نشان می‌دهد کودکانی که در معرض خشونت هستند فعالیت‌های ذهنی مشابه با سربازان در میادین جنگی را تجربه می‌کنند و در بیش از ۳۰ درصد آن‌ها احتمال بروز علائم «اختلالات پس از رویداد تلخ» وجود دارد.

گزارش انگلیس همچنین بر تاثیرات فقر نیز اشاره می‌کند و بر این اساس آن دسته از افرادی که در فقر زندگی می‌کنند به احتمال بیشتری قربانیان خشونت هستند. برای مثال احتمال کشته شدن یک نوجوان پسر در آمریکای لاتین ۷۰ برابر بیشتر از انگلیس است. در واقع هدف سازمان‌های جهانی مقابله با خشونت برای ایجاد دنیایی امن تر برای کودکان است. این سازمان همچنین اعلام کرده تنها ۴۱ کشور در سراسر جهان قوانین صریحی برای ممنوعیت خشونت علیه کودکان دارند.

۳۰ مهر ۱۳۹۳Leave a reply

Your email address will not be published.