صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  بانک اطلاعاتی زنان س...
مهر
۲۸
۱۳۹۳
بانک اطلاعاتی زنان سرپرست خانوار تشکیل می شود
مهر ۲۸ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

81354002-6021567

  مدیر امور بانوان وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه بانک اطلاعاتی زنان سرپرست خانوار در برخی نقاط کشور تکمیل شده، افزود: زنان سرپرست خانوار یا خودسرپرست می توانند برای ثبت نام در این طرح به فرمانداری ها، کمیته امداد، بهزیستی یا مدارس فرزندانشان مراجعه کنند.

به گزارش ایرنا، «سهیلا جلودارزاده» در برنامه «ره آورد» گروه سلامت اجتماعی رادیو سلامت با بیان این مطلب افزود: با توجه به اینکه یکی از بخشنامه های دولت، ساماندهی امور زنان سرپرست خانوار است، در شهرستان ری برنامه ای به همت معاونت امور زنان ریاست جمهوری در حال پایلوت شدن است، که پس از این برنامه قرار است تمامی بانوانی که سرپرست خانوار هستند، شناسایی و مورد آموزش قرار گیرند.

وی ادامه داد: همچنین برای اشتغال به کار این بانوان برنامه ریزی می شود تا بتوانند استقلال مالی را تجربه کنند و یک زندگی مفرح و خوب داشته باشند که به همین منظور در دو ماه گذشته در راستای اجرای این طرح، حدود هفت هزار و ۱۰۰ نفر شناسایی شدند.

جلودارزاده افزود: از این تعداد چهار هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام (ره) و حدود ۲۰۰ نفر نیز تحت حمایت سازمان بهزیستی هستند.

وی گفت: مابقی به نوعی گذران زندگی شان را می کنند اما با برنامه ریزی نبوده و اکثرا مشکل دارند و برای اشتغال نیز با مشکلِ بیکاری مواجه هستند که امیدواریم این تدارک دیده شود تا بتوانند یک اشتغال خوب و پایدار داشته باشند.

مدیر امور بانوان وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه فرمانداری ها مجری اصلی این طرح هستند اما این طرح با مشارکت بخش خصوصی، سازمان های غیر دولتی و امور خیریه در حال اجرا است، ادامه داد: سازمان بهزیستی، ستاد ساماندهی شهرداری تهران، کمیته حضرت امام(ره) نیز در این طرح همکاری دارند.

وی ابراز امیدواری کرد یک مدل مناسب برای اجرا در سراسر کشور از این پایلوت حاصل شود تا بتوانیم این مساله را در کل کشور ساماندهی کنیم.

۲۷ مهر ۱۳۹۳Leave a reply

Your email address will not be published.