صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  وزیر راه و شهرسازی:...
مهر
۲۴
۱۳۹۳
وزیر راه و شهرسازی: احقاق حقوق زنان نیازمند مشارکت همگانی است
مهر ۲۴ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

 

81350401-6015571

عکس: ایرنا

 وزیر راه و شهرسازی گفت: احقاق حقوق زنان و رساندن آنان به جایگاه واقعی خود، نیازمند مشارکت و کمک همگانی است.

 به گزارش ایرنا، ‘عباس آخوندی’ روز چهارشنبه در پیامی به پنجمین گردهمایی سراسری مشاوران امور بانوان سازمان ها، شرکت های تابعه و ادارات کل راه و شهرسازی کشور در مشهد افزود: برای تبیین و باور جایگاه زنان و حقوق آنان باید بانوان اندیشمند، تلاشگر، پویا و فعال در عرصه های گوناگون همراه با فرهیختگان، استادان و حقوقدانان و فقها نیاز امروز جامعه را سنجیده و با تحقیق و تفحص در منابع پویای فقه اسلامی راهکارهای نوین ارائه کنند.

وی گفت: بانوان در جامعه ایران اسلامی با حضور با نشاط و بالنده خود در عرصه های مختلف ثابت کرده اند که توجه به جایگاه زن ضامن پیشرفت، توسعه کشور و تربیت انسان های توانمند و موفق است.

وی اظهار کرد: امروز حضور بانوان در عرصه کار، تلاش و تعیین جایگاه مناسب و در خور شان آنان در جامعه به یک موضوع اساسی و حیاتی تبدیل شده است.

آخوندی افزود: با وقوع انقلاب اسلامی فضای جدیدی برای حضور زنان کشور فراهم شد و امام خمینی (ره) زن را با حجاب و عفت از گوشه خانه به صحنه جامعه آورد و راه را برای ارتقای زنان هموار ساخت.

وزیر راه و شهرسازی گفت: اکنون ما شاهد حضور مقتدرانه، موثر و تاثیرگذار بانوان ایران اسلامی در همه بخش ها هستیم و زنان ما طی این سال ها بر این واقعیت که ورود این قشر به صحنه های اجتماعی یک فرصت برای پویایی جامعه است، صحه گذاشته اند.

وی افزود: اکنون بانوان در مسوولیت های کلیدی وزارتخانه ها و سازمان ها در تمام سطوح کشور با ایفای مسوولانه نقش خود، توانمندی زن در جامعه اسلامی را به خوبی اثبات کرده اند.

وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: زنان شاغل از بهترین و مخلص ترین کارکنانی هستند که با پشتکار بسیار در محیط های کاری تلاش می کنند و به این باور که در جامعه اسلامی زن و مرد مکمل هم هستند و مشارکت آنان در امور جامعه، سعادت و توسعه کشور را رقم می زند، عینیت بخشیده اند.

وی ادامه داد: امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت تدبیر و امید خود را مرهون حضور فعال زنان آگاه در صحنه اجتماع و در پای صندوق های آرا می داند و به تاکید رییس جمهوری، این دولت همواره از بانوان کشور حمایت نموده و فرصت های بیشتری را برای ورود آنان به عرصه های گوناگون جامعه مهیا خواهد کرد.

گردهمایی دو روزه مشاوران امور بانوان سازمان ها، شرکت های تابعه و ادارات کل راه و شهرسازی در مشهد از صبح امروز در مشهد آغاز شده است.

۲۳ مهر ۱۳۹۳Leave a reply

Your email address will not be published.