صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  مولاوردی: پیش نویس س...
مهر
۲۴
۱۳۹۳
مولاوردی: پیش نویس سند اشتغال زنان آماده شد
مهر ۲۴ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

1412753042470_12979_420

عکس: ایسنا

معاون رئیس‌ جمهور در امور زنان و خانواده گفت: پیش‌نویس سند اشتغال زنان آماده شده است.

به گزارش ایسنا – منطقه خراسان، شهین‌دخت مولاوردی در همایش ملی زن و توسعه پایدار روستایی که در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، افزود: در هیچ یک از اسناد بالادستی به صراحت به موضوع زنان روستایی توجه نشده لذا سندی جهت بررسی این مساله وجود ندارد.

وی با بیان اینکه رسیدن به توسعه پایدار و متوازن بدون در نظر گرفتن تمامی اقشار و گروه‌ها امری ناممکن است، گفت: شناخت وضعیت زنان روستایی و برنامه‌ریزی برای ارتقاء سطوح فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی از الزمات سیاست‌های کشور است.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده افزود: تحقق عدالت اجتماعی، توانمندسازی زنان و بهره‌مندی مطلوب از توان آنان، افزایش ظرفیت ماندگاری در روستاها، توجه به اصل مقاومت اقتصادی، توجه به معضلات زیست محیطی، جلب مشارکت زنان در این مسیر و ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی از جمله نکاتی است که باید برای توانمندی زنان روستایی مورد توجه قرار گیرد.

مولاوردی با تاکید بر اینکه باید هر چه زودتر برنامه جامع توسعه روستایی در حوزه زنان تدوین و اجرایی شود، ادامه داد: در راستای توان‌افزایی تقویت بنیان خانواده و حضور فعال و موثر بانوان در سطوح مختلف باید برنامه‌های لازم اجرایی شود.

وی گفت: به رغم نقش برجسته بانوان روستایی در کشت و زراعت سهم آنان در مسائل مالی نادیده گرفته شده است.

مولاوردی افزود: در سال‌های گذشته شاهد افزایش شاخص‌های آموزشی برای زنان روستایی و نادیده گرفتن شاخص‌های اقتصادی در بین آن‌ها بوده‌ایم.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده گفت: توسعه کشاورزی یکی از عوامل توسعه کشور است، لذا باید از توان زنان برای جلوگیری از تخریب محیط زیست بهره گرفت.

وی با بیان اینکه ارتقاء شاخص‌های توسعه و تدوین برنامه توسعه با بهره‌گیری از تمامی شاخص‌های موجود ممکن است، افزود: به منظور ارتقاء سطح توانمندسازی زنان روستایی، مشارکت تمامی اعضای روستا به ویژه مردان باید جلب شود.

مولاوردی با اشاره به اینکه معاونت امور بانوان و خانواده ریاست جمهوری برای اجرای بسته توسعه روستایی اعلام آمادگی می‌کند، ادامه داد: در زمینه افزایش توان بانوان روستایی و حل مشکلات فرهنگی و اجتماعی ناشی از بالا رفتن سن ازدواج در آنان برنامه‌هایی تهیه شده که باید عملیاتی شود.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده افزود: طرح ساماندهی اشتغال زنان خانوار، ساماندهی زنان ساکن در سکونت‌گاه‌های غیررسمی، شناسایی مشکلات زنان روستایی و بهبود وضعیت آنان از مسائلی است که در این معاونت به آن توجه می‌شود.

۲۴ مهر ۱۳۹۳Leave a reply

Your email address will not be published.