صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  اجرای طرح آموزش جنسی...
مهر
۲۳
۱۳۹۳
اجرای طرح آموزش جنسی در استان‌ها
مهر ۲۳ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

hhw108

عکس: بیتوته

مدیر کل آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی از ارائه آموزشهای پیشگیری از خشونت خانگی و همسرآزاری خبر داد و گفت: طرح ارائه آموزشهای جنسی پیش از ازدواج به جوانان بزودی دراستانهای مختلف کشور اجرایی می شود.

به گزارش مهرخانه به نقل از مهر، فرهاد اقطار با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۵ میلیون کاربر استفاده از اینترنت در کشور فعال هستند گفت: براساس اطلاعات به دست آمده در حال حاضر پنج میلیون نفر از شبکه های وایبر استفاده می کنند که متاسفانه بسیاری از آنها استفاده از این فضاها را نمی دانند.

به گفته وی، یکی از طرح هایی که در سال جاری اجرایی می شود امنیت در فضای مجازی است که براساس آن به کاربران در سنین مختلف نحوه استفاده از اینترنت و شبکه های وایبری آموزش داده می شود.

مدیر کل آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی در مورد خشونت های خانگی و همسر آزاری نیز گفت: در حال حاضر خشونت خانگی برای زنان و همسرآزاری از جمله آسیب هایی است که خانواده ها را تهدید می کند بر اساس برنامه ریزی های انجام شده چندین کارگاه آموزشی برای جلوگیری از این خشونت ها برگزار می شود و دیدگاه های کارشناسان و همچنین نحوه جلوگیری از این خشونت ها ارائه شده و در نهایت به یک راهکار اساسی دست پیدا می کنیم.

وی تاکید کرد: پس از آموزش های ارائه شده در کارگاه ها مربیان در سطح کشور این آموزش ها را در اختیار آسیب دیدگان و خانواده ها قرار می دهند.

اقطار با تاکید بر اینکه آموزش جنسی پیش از ازدواج می تواند از بسیاری از آسیب های پس از ازدواج بکاهد گفت: بر همین اساس کلاس های آموزشی برگزار و همچنین کتاب و بروشور چاپ شده که به زودی در اختیار خانواده ها قرار داده می شود.

وی تاکید کرد: از سوی دیگر کتابچه های کوچک رایگان نیز در سطح خانواده ها توزیع می شود.

وی درباره ساماندهی رصد آسیب های اجتماعی نیز گفت: در این سامانه بروز اولین آسیب ها و همچنین عوامل محافظت کننده و خطرساز بررسی شده و آسیب های مختلفی که جوانان و خانواده ها را تهدید می کند به دست آمده است که براساس موضوعات مختلف برنامه ریزی برای رفع آن مشکلات انجام خواهد شد.

مدیر کل آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی تاکید کرد: تمامی آموزش های پیش از ازدواج برای جوانان به صورت رایگان از سوی سازمان بهزیستی انجام می شود و با توجه به اینکه در سال جاری طرح های زیادی درخصوص کاهش آسیب ها با وزارت رفاه ارائه شده به همین دلیل اعتبارات ما نیز نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است که امیدواریم بتوانیم تمامی این طرح ها را عملیاتی کنیم.

۲۳ مهر ۱۳۹۳Leave a reply

Your email address will not be published.