صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  کارشناس حقوق کودک: ا...
مهر
۲۱
۱۳۹۳
کارشناس حقوق کودک: انتقاد ازعملکرد جزیره ای برای کمک به کودکان محروم
مهر ۲۱ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

81347334-6010428

عکس: ایرنا

  کارشناس ارشد مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک گفت : در بحث رسیدگی به کودکان محروم دستگاه های متولی به صورت جزیره ای عمل می کنند.

منصور مقارعابد صبح دوشنبه در گفت وگو با ایرنا، اظهارداشت: اکنون نهاد های که به نحوی رسیدگی به امور کودکان را برعهده دارند، هر کدام به صورت مجزا در این زمینه عمل می کنند.

وی در خصوص وظیفه مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک گفت: ایجاد هماهنگی بین دستگاه های مختلف برای بهبود وظعیت کودکان از مهمترین وظایف این مرجع است.

کارشناس ارشد مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک عنوان کرد: اکنون اولویت های کودکان در حال بررسی و شناسایی است تا برای رسیدگی به آنها برنامه ریزی شود.

مقارعابد ادامه داد: مرجع با هماهنگی سایر نهادها و با توجه به مصوبات دولت، نسبت به اجرای موارد کنوانسیون بین المللی گام بر می دارد.

وی به تنظیم سند ملی حقوق کودک اشاره کرد و اظهارداشت: در صورتی که سند ملی حقوق کودکان تنظیم شود می توانیم از تمامی توان کشور برای رسیدن به نقطه مطلوب استفاده کنیم.

کارشناس ارشد مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک اعلام کرد: اکنون اطلاعات کاملی از کودکان محروم کشور در دست نیست از این رو نمی توان به درستی در خصوص آنها تصمیم گرفت.

۲۱ مهر ۱۳۹۳Leave a reply

Your email address will not be published.