صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  گواهی تجرد چیست و چط...
مهر
۲۱
۱۳۹۳
گواهی تجرد چیست و چطور صادر می شود؟
مهر ۲۱ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

tajarod

عکس:  sabteahval.ir

به گزارش خبر آنلاین به نقل از تدبیر، مدیرکل امور هویتی ایرانیان خارج از کشور سازمان ثبت احوال کشور گفت: گواهی تجرد، موید نداشتن سابقه ازدواج صاحب شناسنامه و یا ازدواج واقع شده منجر به جدایی بر اثر طلاق، فسخ نکاح، بذل یا انقضاء مدت در ازدواج منقطع و فوت همسر شده باشد، است.

دکتر «احسان پورمنتی» گفت: درخواست کننده گواهی تجرد، باید صاحب شناسنامه یا وکیل قانونی وی باشد.

او ادامه داد: چنانچه متقاضی قصد ارائه گواهی تجرد به مقامات خارجی را داشته باشد، باید ابتدا گواهی را از طریق دارالترجمه رسمی، ترجمه کند و پس از تایید امور دفتر مترجمان وزارت دادگستری، به تایید وزارت امور خارجه برساند.

مدیرکل امور هویتی ایرانیان خارج از کشور سازمان ثبت احوال کشور گفت: افراد می توانند با مراجعه به پورتال سازمان ثبت احوال کشور به نشانی اینترنتی www.sabteahval.ir فرم درخواست را تکمیل و به صورت الکترونیکی ارسال کنند و پس از بررسی های لازم پیغامی مبنی بر آماده بودن گواهی تجرد و مراجعه جهت دریافت آن برای متقاضی ارسال می شود.

پورمنتی گفت: افراد ساکن تهران می توانند با در دست داشتن اصل شناسنامه به اداره کل امور هویتی ایرانیان خارج از کشور مراجعه و گواهی تجرد دریافت کنند.

او گفت: در استان هایی که نمایندگی وزارت امور خارجه دایر باشد نیز گواهی تجرد از طریق اداره کل ثبت احوال استان صادر و پس از ترجمه به تایید نمایندگی وزارت امور خارجه می رسد.

 ۲۰ مهر ۱۳۹۳

 Leave a reply

Your email address will not be published.