صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  برگزاری همایش «خشونت...
مهر
۱۸
۱۳۹۳
برگزاری همایش «خشونت علیه زنان» در سنندج
مهر ۱۸ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

3334165324_4fe2a5dd35_z

عکس: petit1ze

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کردستان از برگزاری همایش خشونت علیه زنان در شهرستان سنندج خبر داد.

به گزارش مهرخانه به نقل از فارس، لیلا آژیر ظهر امروز در کمیته مناسبت‌ها که زیر مجموعه کارگروه امور بانوان و خانواده است در سنندج اظهار کرد: نخستین همایش حقوقی اجتماعی خانواده با محوریت همایش خشونت علیه زنان در سنندج برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: این همایش ۲۱ آبان‌ماه امسال در شهرستان سنندج و با حضور بانوان استان برگزار خواهد شد.

وی افزود: کارگروه امور بانوان استانداری کردستان که شامل کمیته‌هایی با عناوین اشتغال و بیکاری، پژوهش، سبک زندگی اسلامی و غیره بود از این به بعد بنا به تصمیم امور بانوان و خانواده، کمیته مناسبت‌ها مخصوص تمام ارگان‌ها و ادارات را تشکیل داده است.

وی تدوین تقویم ویژه زنان و خانواده باتوجه به مناسبت‌های سال، برنامه‌ریزی اجرای مسابقات فرهنگی، تفریحی، قرآنی، نقاشی،کتابخوانی و غیره در دو محور زنان شاغل و خانواده متناسب با مناسبت‌های سال را از اهداف تشکیل این کمیته عنوان کرد و گفت: همچنین همکاری با مشاور زنان در برگزاری هفته زن و سایر مناسبت‌های مرتبط با زنان و خانواده شناسایی و پیشنهاد اماکن فرهنگی مناسب برای بازدید بانوان، شناسایی استعدادهای هنری در میان بانوان، مشارکت در برنامه‌های توسعه فرهنگ حجاب و عفاف از دیگر اهداف تشکیل کمیته امور بانوان استان است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کردستان اظهار کرد: کارگروه بانوان و خانواده شامل گروه‌های کاری امنیت زنان در زمینه حقوقی، مشاوره خانواده، رشد جمعیت، اشتغال و کارآفرینی، ازدواج آسان، ورزش و جوانان است و اولین بازخورد تشکیل این گروه‌های کاری در راستای برگزاری همایش مذکور است.

آژیر همچنین به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با کانون وکلا خبر داد و یادآور شد: این همکاری موجب برگزاری همایش‌هایی در خصوص مسائل و مشکلات حقوقی و یافتن راهکارهای مناسب در زمینه‌ آشنایی بانوان با حقوق خود خواهد شد.

وی بیان کرد: زنان نخبه، بانوان فرهیخته، ورزشکاران، زنان کارآفرین خلاق و مبتکر و بانوانی که در زمینه‌های هنری و فرهنگی موفق بوده و افرادی شاخص هستند باید زیر گروه ادارات مربوطه قرار گرفته و در مناسبت‌ها و همایش‌ها از آنها تقدیر به عمل آید.

وی توانمندسازی زنان سرپرست خانوار و مشکلات و معضلاتی را که در امور بانوان است را از دیگر برنامه‌های کمیته امور مناسبت‌ها دانست و افزود: بالا بردن سهم مدیریتی امور بانوان در مدیریت‌های اجرایی استان، اجرای برنامه‌های شاخص با همکاری سایر ادارات، توانمند سازی هر چه بیشتر زنان در عرصه‌های اجتماعی  از اهداف دیگر کمیته گروه کاری مناسبت‌ها در امور بانوان استان است.

در ادامه این جلسه که با حضور نماینده امور بانوان ادارات استان برگزار شد حاضرین نظرات خود را برای اجرای فعالیت‌های حوزه بانوان استان اعلام کردند.

۱۷ مهر ۱۳۹۳Leave a reply

Your email address will not be published.