صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  مردی که همسر خود را ...
مهر
۱۸
۱۳۹۳
مردی که همسر خود را به خاطر بچه دار نشدن کتک می زد، توسط برادر همسرش کشته شد
مهر ۱۸ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۱
image_pdfimage_print

634961688008475877

عکس:  جام جم آنلاین

به گزارش خبر آنلاین به نقل از اعتماد، روز یکشنبه مرد جوانی در تماس با پلیس خرم آباد از قتل برادرش خبر داد. بی‌درنگ گروهی از ماموران پلیس آگاهی به محل وقوع جنایت در حاشیه شهر رفتند. در بررسی‌های اولیه مشخص شد مقتول به اسم جواد که ۲۹ ساله است به علت اصابت دو گلوله اسلحه شکاری به سینه‌اش به قتل رسیده است. با دستور بازپرس پرونده جسد به پزشکی قانونی منتقل شد و ماموران در اولین گام به تحقیق از همسر مقتول پرداختند.

همسر جواد به عنوان یکی از مظونین در بازجویی‌های اولیه منکر هرگونه اطلاعی از قتل شد اما سرانجام لب به اعتراف گشود و گفت: چند سالی است که با جواد ازدواج کرده‌ام اما به علت اینکه نمی‌توانیم بچه‌دار شویم هر روز درگیری داشتیم و همسرم مرا مورد ضرب و شتم قرار می‌داد. روز حادثه نیز باردیگر سرکوفت‌های او در مورد مشکل بارداری‌ام باعث شد با یکدیگر درگیر شویم. ساعتی بعد از دعوا وقتی برادرم صورت کبودم را دید علت را پرسید که من نیز موضوع کتک‌های جواد را گفتم. برادرم نیز عصبانی شد و با تفنگ شکاری همسرم او را به قتل رساند. اکنون نیز اطلاعی از او ندارم. برادرم به نام کاظم بعد از قتل از خانه فرار کرد.

با شناسایی هویت قاتل تحقیقات ماموران برای دستگیری برادر زن قاتل آغاز شد و ساعتی بعد خبر رسید مرد قاتل هنگام خروج از شهر شناسایی و دستگیر شده است.

با انتقال متهم به اداره آگاهی او دربازجویی‌ها گفت: دامادمان مرد خشنی بود و به خاطر بچه‌دار نشدن خواهرم، همیشه او را کتک می‌زد. روز حادثه وقتی حال خواهرم را دیدم به علت رفتارهای جواد جانم به لبم رسید و او را کشتم.

۱۷ مهر ۱۳۹۳  1. Azadeh said on مهر ۱۹, ۱۳۹۳

    این نوع روابط مختص جوامعی است که اول خشونت در آنها نهادینه شده و دوم سازوکارهای قانونی برای حمایت از خشونت دیدگان وجود ندارد. اگر قانون از این خانم در مقابل کتک های شوهرش حمایت میکرد، برادر ایشان میتوانست به جای اینکه راسا وارد عمل شود ، خواهرش را کمک کند تا از طریق قانون اقدام نماید. بعد هم همانطور که گفتم خشونت در فرهنگ ما ایرانیان نهادینه شده است و از نظر ما جواب های هوی است. اگر کسی یک سنگ بطرفت پرتاب کرد تو باید آجر در پاسخ پرتاب کنی اگر نه کم میاوری و افت دارد! این امور نیازمند آموزش مدون ریشه ای از سطح خانواده است.

Leave a reply

Your email address will not be published.