صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  افزایش سن ازدواج زنا...
مهر
۱۶
۱۳۹۳
افزایش سن ازدواج زنان و مردان طی ۱۰سال گذشته
مهر ۱۶ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

IMG08332124

عکس: ویستا

مدیرکل دفتر اطلاعات آمار، جمعیت و مهاجرت سازمان ثبت احوال از افزایش سن ازدواج زنان و مردان طی ۱۰سال گذشته خبر داد و گفت: بالارفتن میانگین سن ازدواج زنان در استان‌های تهران، البرز و سمنان و همچنین افزایش سن ازدواج مردان نیز در استان‌های تهران، البرز و ایلام در مقایسه با استان‌های دیگر بیشتر است.

به گزارش شرق،علی‌اکبر محزون با بیان این مطلب افزود: میانگین سن ازدواج در حال حاضر در کشور برای مردان ۸/۲۷ و برای زنان ۱/۲۳ است. وی با اشاره به اینکه میانگین سن ازدواج برای زنان در استان‌های تهران، البرز و سمنان بیش از استان‌های دیگر در کشور است، گفت: سن ازدواج برای زنان در این استان‌ها ۱/۲۵، ۶/۲۴ و ۵/۲۴ به ثبت رسیده است.

به‌گفته وی، همچنین سن ازدواج مردان در استان تهران ۲/۲۹ و بیشتر از استان‌های دیگر است و بعد از تهران استان‌های البرز با ۸/۲۸ و ایلام با ۴/۲۸ در رتبه‌های دیگر قرار دارند. مدیرکل دفتر اطلاعات آمار و مهاجرت سازمان ثبت احوال با اشاره به اینکه افزایش سن ازدواج نسبت به سال‌های قبل دوبرابر شده تاکید کرد: در حال حاضر افزایش میانگین سن ازدواج برای مردان به بالای ۳۵سال و برای زنان به بیش از ۳۰سال رسیده است.Leave a reply

Your email address will not be published.