صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  افزایش نگران کننده ز...
مهر
۱۵
۱۳۹۳
افزایش نگران کننده زنان سرپرست خانوار از سال ۸۵تا ۹۰
مهر ۱۵ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

14-10-4-143557img10581637

مدیرکل امور بانوان استانداری تهران گفت: مقایسه آماری بین سال‌های ۸۵ و ۹۰ از رشد سه درصدی زنان سرپرست خانوار خبر می‌دهد و در حال حاضر بیش از ۱۲ درصد خانواده‌ها توسط زنان سرپرستی می‌شود که دلایل مختلفی برای این رشد نگران‌کننده وجود دارد.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، با حضور مدیرکل اموربانوان استانداری تهران مراسم گرامیداشت سالمندان کمیته امداد امام(ره) اسلامشهر برگزار شد.

در حاشیه این مراسم زهرا ساعی با اشاره به تهیه آمار دقیق در سطح کشور در خصوص زنان سرپرست خانوار گفت: مقایسه آماری بین سال های ۸۵ و ۹۰ از رشد سه درصدی زنان سرپرست خانوار خبر می‌دهد و در حال حاضر بیش از ۱۲درصد خانواده‌ها توسط زنان سرپرستی می‌شود که دلایل مختلفی برای این رشد نگران کننده وجود دارد.

مشاور استاندار تهران، طلاق، اعتیاد همسران و مرگ و میر جاده ای را مهمترین دلیل سرپرستی خانواده ها توسط زنان دانست و بیان کرد: در استان تهران مهمترین خواسته زنان سرپرست خانوار بحث اشتغال است و دومین موضوعی که این روزها به مشکل تبدیل شده است بدسرپرست بودن خانوادها است یعنی اینکه بیکاری و اعتیاد همسران موجب به وجود آمدن معضلات بسیاری برای خانم ها و خانواده ها شده است.

طرح جامع حمایت از بانوان در استان تهران تدوین شد

این مسئول از تهیه طرح جامع حمایت از بانوان استان تهران خبر داد و افزود: در این طرح مواردی همچون اشتغال زنان سرپرست خانوار، حمایت‌های قانونی از خانواده‌های بدسرپرست، سلامت و بهداشت روحی، سلامت اجتماعی، اوقات فراغت و بحث آموزش خانواده‌ها دیده شده است که طی هماهنگی با معاونت امور بانوان ریاست جمهوری مقرر شد این طرح به صورت پایلوت در استان تهران اجرا و سپس با برطرف کردن کمبودهای آن در سطح کشور به اجرا درآید.

وی ادامه داد: در فاز اول از ماه مبارک رمضان امسال شهرری را به عنوان نمونه انتخاب کردیم زیرا شهرری دارای بیشترین آمار زنان سرپرست خانوار در سطح استان تهران است.

ساعی اجرای طرح جامع حمایت از بانوان را در دو بخش برشمرد و متذکر شد: در مرحله اول تهیه بانک اطلاعاتی زنان سرپرست خانوار انجام می‌شود و بخش دوم ورود به مرحله توانمندسازی بانوان و کسب مهارت‌های زندگی است، تلاش دستگاه‌های مختلف در طول سالیان گذشته برای اشتغال بانوان سرپرست خانوار کافی نبوده و هماهنگی لازم بین اکثر ادارت همچون کمیته امداد، بهزیستی و سازمان فنی و حرفه ای وجود ندارد و موازی کاری صورت می‌گیرد که به منظور هم افزایی بیشتر دستگاه های مرتبط در کارگروه زنان و خانواده‌های استانداری تهران جلساتی برگزار شد و نتایج مثبتی نیز بهمراه داشته است.Leave a reply

Your email address will not be published.