صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  هرگونه تبلیغ در زمین...
مهر
۱۵
۱۳۹۳
هرگونه تبلیغ در زمینه پیشگیری از بارداری و کاهش فرزندآوری ممنوع شد
مهر ۱۵ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

80729_orig

عکس: خانه ملت

با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی هرگونه تبلیغ در خصوص پیشگیری از بارداری و کاهش فرزندآوری ممنوع است.

به گزارش خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه ۱۵ مهر) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش رشد جمعیت کشور اعاده شده از شورای نگهبان موادی از این طرح را مورد بررسی قرار داده و با اصلاح  برخی از مواد این طرح به شرح زیر موافقت کردند.

در جریان بررسی ماده ۲ این طرح نمایندگان با پیشنهاد کمیسیون بهداشت مبنی بر اصلاح و الحاق یک تبصره به این ماده  با ۱۲۷ رای موافق، ۱۸ رای مخالف و ۱۲ رای ممتنع از مجموع ۲۲۵ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در ماده ۲ این طرح  آمده است هر گونه تبلیغ در خصوص  پیشگیری از بارداری و کاهش فرزند آوری ممنوع است.

همچنین در تبصره این ماده آمده است در صورت تخلف رسانه‌ها از حکم این ماده متناسب با عمل ارتکابی و تکرار آن متخلف به مجازات‌های مندرج در ماده ۳۵ قانون مطبوعات مصوب ۲۲/۱۲/۶۴ و اصلاحات بعدی آن محکوم می‌شود.

همچنین نمایندگان مجلس با اصلاح ماده ۳ این طرح با ۱۴۱ رای موافق ، ۵ رای مخالف و ۹ رای ممتنع از مجموع ۲۲۶ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در ماده ۳ این طرح آمده است موارد آموزشی و ضروری در راستای احتراز از تهدیدات سلامت جسمی و روانی مادر و کودک  از شمول این قانون مستثنی است . وزرات بهداشت،‌درمان و آموزش پزشکی مکلف است آئین نامه اجرایی این ماده و تبصره ماده ۱ را ظرف سه ماه از تاریخ تصویب این قانون تهیه نمایند و به تصویب هیات وزیران برساند.

از سوی دیگر نمایندگان مجلس با اصلاح ماده ۱ و تبصره این طرح به شرح زیر موافقت کردند:

در ماده ۱ و تبصره آن بعد از عبارت تهدید سلامت و جسمی ، عبارت جسمی و روانی اضافه می‌شود.Leave a reply

Your email address will not be published.