صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  بررسی لایحه کاهش ساع...
مهر
۱۵
۱۳۹۳
بررسی لایحه کاهش ساعات کاری زنان شاغل تا پایان مهر در صحن علنی مجلس
مهر ۱۵ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

20141001163219ch-20140915095804ch-548997

عکس: میزان

 عضو فراکسیون زنان مجلس از بررسی لایحه کاهش ساعات کاری زنان شاغل در صحن علنی مجلس تا پایان مهر خبر داد.

فاطمه آلیا در گفت‌وگو با میزان، درباره کاهش ساعات کاری زنان شاغل اظهار کرد: لایحه کاهش ساعت کاری زنان شاغل با شرایط خاص تا پایان مهر با اولویت در صحن علنی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی با ابراز امیدواری از اینکه لایحه مورد نظر تا پایان ماه در دستور کار مجلس قرار گیرد و به سرانجام برسد، خاطرنشان کرد:در مجموع اگر این امر محقق نشود، به طور حتم لایحه مذکور تا اوایل آبان ماه بررسی خواهد شد.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: این در حالی است که براساس ماده ۱۰۴ آیین‌نامه داخلی مجلس در صورتی که بیش از ۵۰ نفر از نمایندگان طرح یا لایحه‌ای را امضاء کرده باشند موضوع مربوطه با اولویت در دستور کار قرار می‌گیرد. براین اساس ما نیز امیدواریم تا پایان ماه این لایحه بررسی شود.

آلیا با بیان این مطلب که حجم کاری بعد از تعطیلات بسیار زیاد بوده است، گفت: به طوری که همکاران طرح‌های دو فوریتی ارائه کردند که نمایندگان مردم در خانه ملت در حال بررسی آنها هستند. همچنین در این ایام سئوال از برخی از وزرا نیز در دستور کار بوده که باید به آن رسیدگی کرد.

وی در خاتمه اظهار کرد: اجرای این قانون سبب می‌شود تا ساعات کاری زنان از ۴۴به ۳۶ساعت در هفته کاهش یابد و زنانی که فرزند زیر ۷سال یا همسر بیمار و فزرند معلول دارند از این قانون بدون دغدغه استفاده کنند.Leave a reply

Your email address will not be published.